Sprzedam tabletki poronne – takich ogłoszeń znajdziesz wiele w Internecie, mimo iż tabletki poronne nie są dostępne bez recepty. Jak działają tabletki aborcyjne? Czy przyjmowanie ich na własną rękę jest bezpieczne?

Przeczytaj także: Alli tabletki – gdzie kupić?

Czy aborcja jest legalna?

Niechciane ciąże zdarzają się bardzo często. Niestety w Polsce nadal świadomość dotycząca skutecznej antykoncepcji jest niewystarczająca, przez co podziemie aborcyjne ma się bardzo dobrze. Sytuacji nie ułatwiają wyjątkowo rygorystyczne przepisy dotyczące przerywania ciąży – legalna aborcja jest możliwa jedynie w przypadku ciąży będącej wynikiem przestępstwa, zagrożenia życia matki powodowanego ciążą oraz ciężkich i nieodwracalnych wad płodu. Warto wiedzieć, że lekarz ma prawo odmówić aborcji na podstawie tzw. klauzuli sumienia.

Do jakiego czasu można usunąć ciąże?

Legalnie aborcje przeprowadza się do 12 tygodnia ciąży. Pozostawiając kwestie prawne i światopoglądowe, chcemy wyjaśnić Wam, na czym polega działanie tabletek aborcyjnych. Nie są to na pewno środki, które należy stosować zamiast antykoncepcji. Wbrew pozorom i temu, co czasami słyszymy w mediach, tabletek wczesnoporonnych kobiety nie stosują od tak, kilka razy w miesiącu, gdyż nawet tabletka „dzień po”, która przez krótki czas była dostępna bez recepty (obecnie na receptę) to nie cukierek, a silny lek, który może powodować liczne skutki uboczne.

Aborcja to najczęściej ogromny dramat dla kobiety, który nie kończy się wraz z przerwaniem ciąży. Co gorsza, zarówno zabieg usunięcia ciąży przeprowadzony przez lekarza, jak i przyjęcie tabletek wczesnoporonnych wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami nie tylko, gdy kobieta korzysta z usług podziemia aborcyjnego lub kupuje środki poronne na czarnym rynku.

Może Cię zainteresować: Ciąża objawy początkowe

Pigułki wczesno poronne

Jak dziala tabletka po stosunku? W zależności od konkretnego preparatu tabletka poronna uniemożliwia zajście w ciążę poprzez powstrzymanie owulacji i wywołanie zmian w śluzówce macicy – tak działają tabletki hormonalne wczesnoporonne.

Tabletki wczesnoporonne rodzaje – innym rodzajem tabletek poronnych, są środki doustne lub dopochwowe, stosowane nawet do 12 tygodnia ciąży. Ten rodzaj środków poronnych powoduje usunięcie z organizmu kobiety już zagnieżdżonego w macicy zarodka na zasadach podobnych, jak ma to miejsce w przypadku poronienia naturalnego. W tym przypadku poronienie następuje na skutek działania substancji chemicznych zawartych w leku, a nie jak ma to miejsce w przypadku tabletki „dzień po” działania hormonów, uniemożliwiających zagnieżdżenie się komórki jajowej w ścianach macicy i rozwój zarodka.

Jak długo działa tabletka po? Środki wczesnoporonne należy zażyć jak najwcześniej po stosunku, najlepiej w czasie do 24 godzin, choć są też preparaty działające w czasie do 5 dni po niebezpiecznym stosunku. Warto wiedzieć, że nie zawsze tabletki wczesnoporonne okazują się skuteczne i czasami mimo ich zażycia i wystąpienia objawów poronienia (krwawienie, ból brzucha), ciąża zostaje utrzymana. Skuteczność tabletek poronnych może obniżyć się nawet o 70%, jeżeli zostaną one zbyt późno przyjęte.


Sprzedam tabletki poronne

Tabletki aborcyjne gdzie kupic? Tabletki poronne stosowane na własną rękę są potencjalnie niebezpieczne dla kobiety ze względu na to, że po ich zażyciu może dojść do zagrażających życiu krwotoków i innych powikłań. Ponadto, nie ma nigdy pewności, że leki zadziałają w oczekiwany sposób – ciąża może nadal się rozwijać, a dziecko narażone na działanie tabletek aborcyjnych może urodzić się z licznymi wadami.

Z losowo wybranej kategorii: Jak dbać o brzuch po porodzie?

Jeżeli zamierzasz zażyć tabletki poronne kupione na czarnym rynku, czy inne leki lub zioła o działaniu poronnym, nie możesz być wówczas sama – ktoś musi w razie potrzeby udzielić Ci pomocy i wezwać karetkę!

Co zrobić z niechcianą ciążą?

Pamiętaj, że aborcja nie jest jedynym wyjściem! Jeżeli czujesz, że przerwanie ciąży jest dla Ciebie zbyt trudne, wahasz się, czy dokonać aborcji, lub jesteś do niej zmuszana wbrew swojej woli, możesz wybrać „mniejsze zło” i oddać dziecko do adopcji po porodzie lub pozostawić w Oknie Życia.

Fachową pomoc i wsparcie uzyskasz m.in. w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej, Centrach Pomocy Rodzinie oraz Ośrodkach Adopcyjnych i Ośrodkach Pomocy Społecznej. Możesz także porozmawiać z ginekologiem lub położną i skorzystać z telefonu zaufania, gdzie na pewno uzyskasz informacje na temat tego, jak poradzić sobie w trudnej sytuacji i jak otrzymać pomoc Organizacji lub Instytucji w Twojej okolicy.