Czego objawem jest wypadanie włosów? Nadmierne wypadanie włosów może dotyczyć wszystkich, niezależnie od płci i wieku. Kiedy występuje przejściowe wypadanie włosów? O jakich chorobach może świadczyć stale pogarszająca się kondycja włosów oraz ich wypadanie?

W niektórych przypadkach wypadanie włosów jest jedynie przejściowym problemem. Normą jest, że włosy zaczynają wypadać w dojrzałym wieku, w okresach przesilenia jesiennego i zimowego (sezonowe wypadanie włosów), w ciąży i po porodzie, w czasie karmienia piersią, a także w wyniku częstej stylizacji np. z użyciem prostownicy, częstego farbowania oraz stosowania nieodpowiednio dobranych kosmetyków. Normalne jest też wypadanie włosów przed okresem, w czasie stosowania diety oraz wskutek działania stresu.

Może Cię zainteresować: Na wypadanie włosów ranking

Wypadanie włosów po antykoncepcji

Częstą przyczyną wypadania włosów jest także stosowanie antykoncepcji hormonalnej. W tym przypadku warto skonsultować się z lekarzem w celu dobrania mniej oddziałującego na cebulki włosowe leku hormonalnego.

Zmęczenie wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów może mieć także związek z osłabieniem organizmu i przemęczeniem np. pracą. W tym przypadku warto zastanowić się nad zmianą trybu życia i zadbaniem o swoje zdrowie, bo wypadanie włosów jest sygnałem, że organizm nie może poradzić sobie z nadmiernym obciążeniem.

 

Czego objawem jest wypadanie włosów?

Innym problem jest ciągłe wypadanie włosów, które może wskazywać na niedobory żywieniowe oraz choroby. Nadmiernym wypadaniem włosów objawia się też łysienie dziedziczne, które nie dotyczy jedynie mężczyzn.

Wypadanie włosów choroby

Wypadanie włosów nadczynność tarczycy – wypadanie włosów to objaw towarzyszący zarówno nadczynności, jak i niedoczynności tarczycy. W przypadku nadczynności tarczycy obserwuje się skrócony cykl życia włosa, a włosy stają się cienkie, wyjątkowo jedwabiste oraz lśniące. Niedoczynność natomiast wpływa na niedożywienie mieszków włosowych, włosy przy niedoczynności tarczycy są łamliwe i szorstkie w dotyku.

Z losowo wybranej kategorii: Czy modafinil jest bezpieczny ? czy można przedawkować modafinil ?

Wypadanie włosów od stresu – stres też jest przyczyną wypadania włosów. W niektórych przypadkach np. stresu pourazowego mogą one wypadać garściami, co prowadzi do powstawania łysych placków na głowie.

Zawroty głowy wypadanie włosów – nadmierne wypadanie włosów połączone z zawrotami głowy i osłabieniem, może wskazywać na anemię wynikającą z niedoborów żelaza lub witaminy B12.

Zobacz również: Czy adipex jest dostepny w czechach ? Adipex jak rozpoznać oryginał

Jakie jeszcze choroby powodują nadmierne wypadanie włosów? Na wypadanie włosów mają wpływ choroby skóry np. grzybica, łuszczyca, łupież, toczeń, zapalenie mieszków włosowych, cukrzyca, a nawet choroby kobiece m.in. zespół policystycznych jajników. Wypadanie włosów obserwuje się także w wielu chorobach prowadzących do niedożywienia organizmu, także u osób, które stosują rygorystyczne diety i głodówki. Wówczas wypadanie włosów powoduje niedobór białka w diecie oraz witamin z grupy B. Problem wypadania włosów nasilają niektóre leki np. leki przeciwzakrzepowe, na nadciśnienie oraz antybiotyki.