Przyczyny przerostu warg sromowych. Duże wargi sromowe mniejsze oraz większe to bolączka wielu kobiet, o której na szczęście, coraz więcej zaczyna się mówić. Pożegnajmy temat tabu, związany z nie zawsze idealną waginą i sprawdźmy, dlaczego wargi sromowe znacząco się powiększają, powodując kompleksy i szereg nieprzyjemnych dolegliwości.

Zobacz zdjęcia z przed i po zabiegu zmniejszenia warg

Wargi sromowe przerost

O przeroście warg sromowych mówimy wtedy, gdy wargi sromowe mniejsze są znacznie dłuższe, niż wargi sromowe większe lub ich całkowita długość od nasady przekracza 4 – 5 cm.

Przyczyny przerostu warg sromowych

Przerośnięte wargi sromowe mniejsze przyczyny – tak naprawdę nie ma jednoznacznie określonych przyczyn przerostu warg sromowych. Problem ten może być zarówno wadą wrodzoną, jak i nabytą i tak właśnie najczęściej się dzieje. W dużej większości kobiety, zaczynają dostrzegać u siebie problem po kolejnych porodach, przebytych infekcjach pochwy lub stosowaniu terapii hormonalnych. Lekarze dostrzegają także związek pomiędzy przerostem warg sromowych, a częstym uprawianiem seksu, częstą masturbacją oraz posiadaniem kolczyków w miejscach intymnych.

Przeczytaj także: Ranking środków wybielających zęby

Wargi sromowe mniejsze przerost

Nie zawsze obydwie wargi sromowe ulegają przerostowi – jednostronny przerost wargi sromowej to także spory problem estetyczny i zdrowotny, który jeszcze trudniej jest ukryć między innymi korzystając z relaksu na plaży czy chwili aktywności na basenie, gdyż widoczna dysproporcja powoduje jeszcze większe kompleksy.

Losowo wybrana kategoria: Czeski adipex retard 75 sprzedam Meridia 15 Zamiennik czy warto je stosować ?

Wargi sromowe większe przerost

Większe wargi sromowe również mogą ulegać przerostowi i wówczas mamy do czynienia z podwójnym problemem, który jest w stanie całkowicie zaburzyć dotychczasowe życie seksualne i utrudniać normalne funkcjonowanie.

Z losowo wybranej kategorii: Jak budować odporność?

Przerost warg sromowych mniejszych ginekologia

Duże wargi sromowe nie są nowością dla ginekologów, jednak do niedawna kobiety ukrywały ten problem i nie bardzo mogły liczyć na pomoc swoich lekarzy w jego rozwiązaniu. Efektem były często wieloletnie dolegliwości np. podrażnienia nadmiernie rozrośniętych warg sromowych, infekcje bakteryjne i grzybicze oraz ból i dyskomfort podczas współżycia, co znacząco wpływało na satysfakcję z życia erotycznego.

Przerost sromu nie tylko utrudnia współżycie czy powoduje wstyd w momencie założenia kostiumu kąpielowego i obcisłych spodni. Problem ten wpływa przede wszystkim na trudności w zachowaniu prawidłowej higieny miejsc intymnych, przyczyniając się do rozwoju nawracających infekcji oraz utrudnia aktywność fizyczną, która powinna być częścią codziennego życia każdej dbającej o siebie kobiety.

Jak wyglądają przerośnięte wargi sromowe?

Jeżeli chcesz zobaczyć jak wyglądają przerośnięte wargi sromowe i jakie efekty przynosi zmniejszenie warg sromowych przed i po zapraszamy na nasze forum, gdzie znajdziesz przerośnięte wargi sromowe zdjęcia.