Ile kalorii ma jedna kromka chleba z masłem? Chętnie sięgamy po pieczywo na śniadanie i kolację, dlatego warto dowiedzieć się, ile kalorii ma jedna kromka chleba posmarowana masłem. Jeżeli jesteś na diecie, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Meridia

Koniecznie przeczytaj: Dieta, ile kalorii?

Chleb razowy, pszenny, pieczywo chrupkie oraz bułki to jeden z podstawowych składników menu przeciętnego Kowalskiego. Sięgamy po pieczywo, przygotowując nie tylko kanapki, ale także spożywamy chleb do zup, sałatek, dań jednogarnkowych oraz delektujemy się jego smakiem na ciepło w formie grzanek, zapiekanek i tostów. Ile kalorii ma kromka chleba?

Pieczywo kalorie

Kaloryczność pieczywa zależy od tego z jakiej mąki zostało ono upieczone. Pieczywo pszenne, choć smaczne i polecane np. dla małych dzieci, nie ma szczególnych wartości odżywczych i jest niestety wyjątkowo kaloryczne – warto o tym pamiętać, bo puste kalorie z białej mąki to jeden z powodów odkładania się w organizmie zbędnej tkanki tłuszczowej.

Z losowej kategorii: Modafinil czy armodafinil który wybrać – Leki dodające energii na koncentracje

Najlepszym wyborem jest pieczywo pełnoziarniste, które oprócz błonnika dostarcza także wielu ważnych substancji odżywczych, należy jednak czytać skład pieczywa, bo może się okazać, że chleb, który powinien zawierać tylko zakwas, mąkę, wodę i sól, może mieć nawet kilkanaście składników, które nie służą naszemu zdrowiu.

Pieczywo, pieczywem, ale co z masłem? Masło także nie należy do niskokalorycznych przysmaków, ale nie jest takie złe, jak może się z pozoru wydawać. Naturalne masło jest źródłem cennych witamin, dlatego warto po nie sięgać, o ile nie mamy problemów z nadciśnieniem, miażdżycą oraz nadwagą. W szczególności masło powinny jeść małe dzieci i młodzież w okresie dojrzewania, kobiety w ciąży, a także osoby mające problemy ze wzrokiem.

Może Cię zainteresować: Czy piwo jest kaloryczne?

Jedna kromka chleba, ile ma kalorii?

 • Kromka chleba pszennego – 63 kcal.

Ile kalorii ma kromka chleba zytniego?

 • Kromka chleba żytniego razowego – 56 kcal,
 • Kromka chleba żytniego pełnoziarnistego – 60 kcal,
 • Kromka chleba staropolskiego – 55 kcal,
 • Kromka chleba graham – 57 kcal,
 • Kromka chleba wiejskiego – 60 kcal,
 • Kromka chleba mazowieckiego – 63 kcal,
 • Kromka pieczywa chrupkiego – 90 kcal.

Może cię zainteresować temat: Tramal sprzedam 200 mg gdzie kupić bez recepty Kupie

Bułki kalorie

 • Bułka maślana – 170 kcal,
 • Bułka pszenna – 150 kcal,
 • Bułka kajzerka – 120 kcal,
 • Bułka grahamka – 150 kcal.

Ile kalorii ma jedna kromka chleba z masłem?

Wiecie już, ile kalorii ma samo pieczywo, ale ile kalorii ma chleb z masłem? Porcja masła, czyli ok. 5 g to 37 kcal. Teraz bez problemu obliczycie, ile kalorii ma posmarowana masłem kromka najczęściej spożywanego przez Was pieczywa.

Z losowo wybranej kategorii:Czy adipex jest dostepny w czechach ? Adipex jak rozpoznać oryginał ?

Pamiętajcie, aby do otrzymanego wyniku dodać kaloryczność wędliny, sera i innych produktów spożywczych, które są podstawą przygotowywanych przez Was kanapek.

Pamiętajcie też, że pieczywo „wypiekane” w supermarketach może mieć znacznie więcej kalorii. Ponadto jest pełne dodatków do żywności, a jego smak już po kilku godzinach od zakupu pozostawia wiele do życzenia, więc lepiej kupujcie chleb w tradycyjnych piekarniach i pytajcie o jego skład, bo macie do tego pełne prawo.

Może cię zainteresować: Czeska apteka internetowa adipex retard 75 mg – Meridia 15 mg Czechy