Ciąża objawy początkowe – zastanawiasz się czy jesteś w ciąży? Sprawdź pierwsze objawy, które mogą świadczyć o tym, że za kilka miesięcy zostaniesz mamą!

Objawy ciąży pierwsze dni po zapłodnieniu

Wiele kobiet zwłaszcza tych długo starających się o dziecko oraz panicznie bojących się zajścia w ciążę, niemal każdego miesiąca obserwuje u siebie objawy, które mogą świadczyć o tym, że zostaną mamami. Często są one powodowane przez naszą podświadomość, jednak zdarza się i tak, że już w okresie implantacji zarodka faktycznie mogą pojawić się charakterystyczne objawy, świadczące o zapłodnieniu.

Zobacz także: nerwica objawy leczenie

Bardzo wczesne objawy ciąży

 

Z losowo wybranej kategorii: jak uzyskać płaski brzuch?

Warto przypomnieć, że żadna metoda antykoncepcji nie jest w 100% skuteczna, a już na pewno przed ciążą nie chroni stosunek przerywany! Pierwsze symptomy ciąży wcale nie muszą przypominać tych książkowych, zwłaszcza na jej samym początku. Objawy w pierwszym tygodniu ciąży mogą przypominać pierwsze objawy miesiączki np. bóle w podbrzuszu po stronie jajnika, z którego została uwolniona komórka jajowa, bóle krzyża czy uczucie napięcia brzucha.

U niektórych kobiet może pojawić się plamienie implantacyjne, które czasami mylnie brane jest za miesiączkę oraz mrowienie okolicy łonowej i rozpulchnienie warg sromowych, spowodowane działaniem hormonów.

Może Cię zainteresować: farsz do tortilli z kurczakiem

Ciąża objawy początkowe to także podwyższona temperatura ciała, która jest naturalnym zjawiskiem fizjologicznym w czasie od jajeczkowania do krwawienia menstruacyjnego – jeżeli temperatura nie spada w okresie, kiedy miała pojawić się miesiączka i utrzymuje się na stałym poziomie około 36,9-37,5 stopnia Celsjusza.

Typowe objawy ciąży:

  • Brak miesiączki;
  • Obrzmiałe i tkliwe piersi;
  • Poranne nudności i wymioty;
  • Senność, osłabienie, zmęczenie;
  • Nadmierny apetyt lub brak apetytu;
  • Nietypowe zachcianki żywieniowe;

Jeżeli mija data spodziewanej miesiączki możesz już wykonać test ciążowy, który pozwoli Ci szybko sprawdzić czy faktycznie zaszłaś w ciążę. Pamiętaj, że jeżeli podczas stosunku mogło dojść do zapłodnienia powinnaś unikać stosowania leków bez recepty, powiadomić lekarza, że możesz być w ciąży, gdy w tym czasie złapiesz jakąś infekcję, unikać jakichkolwiek używek, a także uważać na siebie, gdyż pierwsze dni ciąży są bardzo ważne dla rozwijającego się płodu!