Oprócz trendów w modzie, projektanci i światowi kreatorzy stylu proponują również kilka wiodących trendów w urodzie, czyli makijażu oraz fryzurach.

Dopełnieniem każdej wiosennej stylizacji może być nowa, ciekawa fryzura albo nowy styl robienia makijażu. Oprócz odświeżenia swojej garderoby na nową porę roku, koniecznie zadbaj też o ciekawą fryzurę i makijaż. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie trendy w urodzie będą rządzić wiosną i latem w 2018 roku, to w dzisiejszym artykule opisujemy najbardziej modny look sezonu.

Zobacz też: Trendy na wiosnę – moda

Wielki błękit

Dużym trendem nadchodzącego sezonu będzie makijaż z użyciem błękitu. Ten odcień kreatorzy proponują na powiekach, paznokciach, a dla bardzo odważnych i lubiących szaleństwa – nawet na ustach. Najmodniejsze będą jasne odcienie niebieskiego. Jest to niejako powrót do lat 70. i 80., kiedy błękit rządził w makijażu. Jeśli obawiacie się niebieskiego koloru na powiekach czy ustach, to warto wybrać jakiś mały element np. delikatną niebieską kreskę eyelinerem. Ważne jest, aby samemu interpretować trendy i się nimi bawić.

Nowe oblicze brokatu

Jeśli śledzicie media społecznościowe i wszystkie trendy, które się na nich pojawiały, to na pewno już widziałyście konturowanie twarzy za pomocą brokatu, brokatowe powieki, brwi i usta. Ten trend również projektanci wykorzystali w swoich pokazach na nadchodzący sezon. Brokat w takiej odsłonie będzie bardzo modny, a szczególnie na powiekach.

Kropki i kreski

Jeśli chodzi o makijaż oczu, to kolejnym popularnym trendem będzie zabawa kredką do oczu albo eyelinerem. Modne będą wszelkie niebanalne kropki i kreski wykonywane na powiekach tymi kosmetykami. Klasyczne „kocie oko” rysowane na powiece już stało się dla kreatorów nieco nudne, więc proponują kreskę w nowej odsłonie.

Warto przeczytać: Styl Francuzek

Czerwona szminka jako cały makijaż?

Kolejnym trendem, który przewijał się podczas pokazów w makijażach modelek jest użycie czerwonej szminki jako jedynego wyrazistego kosmetyku w całym make-upie. Czerwona szminka w klasycznym odcieniu plus rozświetlona twarz jako cały makijaż to duży trend sezonu.

Akcesoria do włosów

Na ten sezon projektanci proponują powrót wszelkich akcesoriów do włosów. Spinki, klamry, klipsy, opaski i inne tego typu gadżety pojawiały się na pokazach bardzo często. Najmodniejsze będą te najbardziej zdobne z perełkami, kwiatami i brokatem.

Dodaj włosom trochę objętości

Kolejnym trendem we fryzurach wiosną i latem będą włosy o dużej objętości. Jeśli chcesz mieć modną fryzurę tego sezonu, to pożegnaj prostownice i produkty do wygładzania włosów, bo najmodniejsze będą fryzury pełne objętości i puszyste.