Styl Francuzek od wielu lat zachwyca kobiety na całym świecie. W czym tkwi jego tajemnica? Francuzki kierują się minimalizmem i zawsze wychodzą na tym dobrze, a ich styl jest klasyczny, nonszalancki, a zarazem ponadczasowy. Znane Francuzki zachwycają na zdjęciach z czerwonego dywanu podczas najróżniejszych oficjalnych wyjść. Ikonami stylu francuskiego są m.in. Audrey Tautou, Marion Cotillard czy Isabelle Huppert.

O stylu Francuzek napisano już wiele książek, z których jasno wynika, że Francuzki mogą nauczyć nas kilku trików stylowych, związanych z modą oraz urodą, które przybliżą nas do francuskiego stylu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tajnikach stylu Francuzek, to dzisiaj podpowiemy Ci kilka jego podstawowych zasad.

Zobacz też: Typy urody pory roku

Minimalizm i sprawdzone fasony

Styl ubierania Francuzek jest bardzo prosty, trzymają się one zazwyczaj kilku podstawowych kolorów (bieli, czerni, granatu, czerwieni), a mimo wszystko zawsze zwracają na siebie uwaga. Sekret tkwi w wybieraniu ubrań ze szlachetnych materiałów (np. z jedwabiu), dobrych gatunkowo i dobrych marek. Ubrania dobrej jakości, nawet tak podstawowe jak zwykły T-shirt zawsze wyglądają dobrze.

Francuzki stronią od przesadnie zdobnych ubrań, nie zakładają rzeczy z kolorowymi nadrukami, brokatem czy ekstrawaganckimi wzorami, za to nigdy nie brakuje w ich szafie ubrań takich jak klasyczna biała koszula o prostym kroju, T-shirt w paski czy dobrej jakości torebka.

Jeśli chodzi o dodatki, to tutaj również Francuzki trzymają się minimalizmu, ale czasami stawiają na jeden wyrazisty element np. czerwona torebka. Dodatki Francuzek, podobnie jak ubrania, zawsze są wysokiej jakości.

Przeczytaj również: Porady ślubne

Prostota w makijażu

Francuzki styl charakteryzuje również minimalistyczny makijaż, niekiedy z jednym mocnym akcentem np. czerwona szminka. Francuzki bardziej przykładają się do solidnej i regularnej pielęgnacji ciała, twarzy i włosów niż do codziennego wykonywania makijażu. Francuzki w swoim makijażowym stylu stawiają na starannie wytuszowane rzęsy i gładką, rozświetloną cerę.

Francuzki rzadko misternie układają swoje fryzury. Charakterystyczny dla nich look, to włosy w naturalnym kolorze, które po umyciu rzadko suszą suszarką. Taka nonszalancja we fryzurze jest bardzo widoczna w ich codziennym looku.

Francuzki za to bardzo dbają o codzienną pielęgnację swojej twarzy i ciała. W ich łazienkach nigdy nie brakuje dobrego kremu, serum do twarzy czy bogatego w składniki odżywcze olejku do ciała.