Wielkimi krokami zbliża się 21 i 22 stycznia, czyli Dzień Babci i Dziadka. To wyjątkowe dni, w których można w szczególny sposób pokazać swoim babciom i dziadkom, że się o nich pamięta. Jednym ze sposobów na okazanie swojej miłości jest oczywiście ciekawy prezent dla babci i dziadka. Jeśli chcesz kupić dla nich coś wyjątkowego i oryginalnego lub pomóc swojemu dziecku w wyborze upominku, to koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami na prezenty.

Prezenty od serca cieszą najbardziej

Nie od dziś wiadomo, że prezenty wykonane własnoręcznie cieszą najbardziej, zwłaszcza babcie i dziadka. Na pierwszą myśl tutaj przychodzą wszelakie laurki, ale można też zrobić coś bardziej oryginalnego lub namówić dziecko na własnoręczne wykonanie czegoś wyjątkowego.

Zobacz też: Jak realizować postanowienia noworoczne?

Dobrym pomysłem na ciekawy prezent dla babci i dziadka może być np. samodzielnie wykonany kalendarz na 2018 rok z zaznaczonymi wszystkimi ważnymi dla całej rodziny datami oraz ze wspólnymi zdjęciami na każdy miesiąc lub drzewo genealogiczne rodziny. Taki ciekawy prezent na pewno wzruszy babcie i dziadka, a przy tym będzie każdego dnia przypominał o wnukach i całej rodzinie. Jeśli kalendarz zrobiony własnoręcznie to dla Was zbyt duże wyzwanie, to możecie wybrać jakieś zdjęcie i wykonać do niego ramkę.

Kolacja dla babci i dziadka

Specjalnie zorganizowana kolacja może być też świetnym pomysłem na ciekawy prezent dla babci i dziadka. Może to być dobra okazja do tego, aby przygotować seniorom coś, czego jeszcze nigdy nie próbowali. Może właśnie w ten dzień warto pokazać im jakieś meksykańskie danie albo namówić na spróbowanie sushi? Starsi ludzie często mają opory przed próbowaniem nowych smaków i dań, a taka kulinarna podróż po całym świecie może być dla nich czymś wyjątkowym. Kolacja zorganizowana 21 lub 22 stycznia może być też świetną okazją do spędzenia czasu w rodzinnym gronie i rozmowy, której często brakuje starszym ludziom.

Może Cię zainteresować: Negatywne skutki siedzącego trybu życia

Zaproście babcie i dziadka do teatru

Kolejnym pomysłem na ciekawy prezent dla babci i dziadka z okazji ich święta jest zaroszenie ich do teatru. Kiedy ostatnio dziadkowie wybrali się gdzieś razem, aby wieczorem się rozerwać? Możecie oczywiście im w tym towarzyszyć, jeśli nie mają z kim pójść. Takie wyjście do teatru może być dla nich dobrą rozrywką (szczególnie jeśli wybierzecie jakiś spektakl komediowy np. w krakowskim teatrze Bagatela czy warszawskim teatrze Komedia) i przypomnieniem dawnych czasów, kiedy teatr był jedną z niewielu rozrywek w miastach. Warto dbać również o rozrywkę dla seniorów i fundować im takie wyjścia do teatru, kina czy opery.