synefryna opinieGorzka pomarańcza na odchudzanie – czy warto ją stosować? Egzotyczny i trudno dostępny w Polsce owoc cytrusowy o nazwie gorzka pomarańcza jest wykorzystywany w kuracjach odchudzających. Wszystko dzięki zawartości naturalnego związku o nazwie synefryna, który pobudza przemianę materii i ma wpływ na spalanie tłuszczu.

Synefryna działanie

Synefryna uchodzi za łagodniejszy odpowiednik efedryny, czyli środka pobudzającego, który może powodować wiele skutków ubocznych. Czym różnią się oba związki? Synefryna pobudza tylko receptory beta-3, podczas gdy efedryna wywołuje pobudzenie wszystkich receptorów beta-adrenalinowych. Stosowanie efedryny może tym samym skutkować zaburzeniami rytmu serca oraz wahaniami tętna i ciśnienia.

Powiązany tematycznie: Tabletki na odchudzanie Orlistat

Z tak silnymi i niebezpiecznymi objawami nie mamy do czynienia w przypadku przyjmowania preparatów z synefryną. Sprawia to, że jest ona cennym składnikiem wielu  suplementów odchudzających.

Synefryna opinie

Synefryna działanie – jak wpływa na organizm? Przede wszystkim obniża łaknienie, zwiększa metabolizm i wywołuje szybsze spalanie kalorii i tkanki tłuszczowej. Wpływa też na przyspieszony proces termogenezy, czyli powoduje wzrost temperatury ciała i nasila wydzielanie potu. Synefryna wzmaga też proces lipolizy, a więc rozkładu komórek tłuszczowych. To wszystko sprawia, że gorzka pomarańcza jest skutecznym środkiem wspomagającym odchudzanie. Jest przy tym bezpieczna, o ile stosujemy ją zgodnie z zaleceniami producenta.

Losowo wybrana kategoria : Czeski adipex retard 75 sprzedam Meridia 15 Zamiennik czy warto je stosować ?

Gorzka pomarańcza na odchudzanie

Tabletek z synefryną nie powinny stosować osoby, które cierpią na choroby układu krążenia, jaskrę, migreny, a także kobiety w ciąży i karmiące. Nie wolno łączyć preparatów zawierających gorzką pomarańczę z antydepresantami i innymi lekami, które mają wpływ na układ nerwowy. Bezpieczna dopuszczalna dawka synefryny to 30 mg na dzień. W jakich preparatach znajdziemy ten związek? Środki, których składnikiem jest synefryna to między innymi NUTREND Synephrine, MAN Scorch, a także OLIMP Thermo Speed Extreme.

Może Cię zainteresować: Tabletki na odchudzanie skuteczne ThermaCuts

Gorzka pomarańcza tabletki

Synefryna opinie – zdania na temat tabletek z gorzką pomarańczą są podzielone. Z pewnością trudno liczyć na spektakularny efekt, opierając się na samej synefrynie. Jednak w połączeniu z dietą i dobrze opracowanym treningiem na pewno spełni ona swoją funkcję, wspomagając proces odchudzania.