raspberry ketone opinieRaspberry ketone opinie – czy warto stosować ketony malinowe? Ten naturalny polifenol roślinny odpowiadający za smak i zapach malin to coraz częstszy składnik tabletek redukujących wagę.

Maliny na odchudzanie

Ketony malinowe podnoszą stężenie adiponektyny w organizmie. Ten tajemniczy hormon reguluje poziom glukozy we krwi i kontroluje metabolizm. Odnotowano również jego pozytywny wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej. Keton malinowy służy nie tylko osobom odchudzającym się. Adiponektyna poprawia stan wątroby, obniża ciśnienie tętnicze krwi, a także łagodzi objawy i skutki miażdżycy oraz cukrzycy typu 2.

Keton malinowy – jak działa?

Inną funkcją ketonu malinowego jest pobudzanie hormonu stresu, jakim jest noradrenalina. Hormon ten wpływa na zwiększenie przemiany materii i intensywniejsze spalanie tłuszczu. Należy jednak pamiętać, aby nie przekraczać dziennej dopuszczalnej dawki Raspberry ketones, która wynosi 200 mg.

Raspberry ketone opinie

Opinie na temat ketonów malinowych są w większości pozytywne, również wśród dietetyków i ekspertów w dziedzinie odchudzania. O ile wśród suplementów diety można znaleźć takie, których skuteczność jest wątpliwa, to Raspberry ketone z pewnością do nich nie należy. Wśród opinii na temat preparatu znajdziemy informacje o utracie średnio 5 kg na miesiąc. Oczywiście skuteczność ekstraktu jest zależna od tego, czy uprawiamy sport i stosujemy niskokaloryczną dietę. W przypadku siedzącego trybu życia działanie specyfiku będzie dużo słabsze.

Odchudzasz się? Sprawdź przepis: Sok z selera na odchudzanie

Ketony malinowe cena

Na rynku dostępnych jest wiele suplementów diety z ekstraktem z malin. Są wśród nich takie preparaty, jak OstroVit RASPBERRY KETONESRaspBerrySlim Forte czy San Raspberry Ketones. Cena tych suplementów jest dosyć przystępna i waha się w granicach 20-60 zł. Niestety jedzenie świeżych malin nie zastąpi suplementacji, ponieważ 1 kg tych owoców zawiera tylko 1 mg ketonu malinowego. A ponieważ zalecana dawka ketonu to 200 mg na dzień, nie jest realne dostarczenie go sobie wyłącznie w pożywieniu.

Suplementacja Raspberry ketone jest jednak całkowicie bezpieczna, ponieważ tego typu tabletki zawierają wyłącznie naturalne składniki.

Stosowałeś tabletki z ketonem malinowym? Wyraź swoją opinię, aby ułatwić decyzję o przyjmowaniu ekstraktu z malin innym użytkownikom.