Najważniejszy w procesie odchudzania jest spadek wagi, przecież o tym wiesz. Odchudzasz się właśnie dla spadku kilogramów i kiedy na wadze widzisz co ważenie tą samą liczbę, szybko tracisz motywację i zapał. Okazuje się, że niekoniecznie jest to dobre myślenie i mimo braku spadku, możesz dalej kontynuować odchudzanie.

Ile ważą mięśnie a ile tłuszcz?

Panuje mylne przekonanie, że wyznacznikiem efektów w odchudzaniu, jest waga i BMI. Nic bardziej mylnego- wyznacznikiem efektów w odchudzaniu jest właśnie miara i aparat. Mierz swoje obwody i wykonuj zdjęcia porównawcze. Jest to efekt tego, że tłuszcz ma dużo większą pojemność od mięśni.

Nie mniej jednak dalej trzymaj dietę. Ona również jest ważna w procesie spalania. Gdy stosujesz odpowiednią dietę i jednocześnie dużo ćwiczysz, szybko zauważysz, że koszulka która kiedyś była za ciasna, teraz leży idealnie. Nie sugeruj się wagą tylko obwodami.

Mięśnie ważą więcej niż tłuszcz„- jest to prawda. Postawione w tytule pytanie najlepiej zobrazuje ten wykres. 

Menu na wyrobienie mięśni

Żeby pojawiły się mięśnie trzeba dużo ćwiczyć, jednak istnieją produkty, które pomogą Ci szybciej uzyskać wymarzony efekt. Podstawowym budulcem mięśni jest białko, ale pewnie dobrze o tym wiesz- powinnaś jeść je jak najwięcej. Najwięcej białka znajdziesz w produktach mlecznych. Jednak nie tylko białko powinnaś jeść, by przywitać mięśnie.

Dobre dla Ciebie są także ryby. Najlepiej łosoś – zawiera dużo białka i kwasów Omega-3 i witaminy D.

 – kurczak- 100 gram białego kurczaka zawiera aż 31 gram białka. Ma najmniej tłuszczu- tylko 4 gramy. – jajka- już nie raz czytasz, że jajka są zdrowe. Skoro w diecie na masę też są, to znaczy, że coś musi być na rzeczy. I jest- zawierają od 5 do 6 gram białka i tylko 60 kalorii. Białko jajka jest białkiem, które najlepiej się przyswaja.

  • soja- w każdej postaci.
  • chude mięso i mleko- chyba nie muszę tłumaczyć

  •  ostrygi