Cellulit jest dość częstą przypadłością- dotyczy 9 na 10 kobiet. Występuje w różnych miejscach na ciele: udach, brzuchu i pośladkach, skutecznie uprzykrzając życie jego właścicielkom. Jak pozbyć się cellulitu?

O rodzajach cellulitu przeczytasz tu: Zwalczanie cellulitu

Oczywiście cellulitu nie pozbędziesz się kremami i tabletkami dostępnymi niemal wszędzie- to tylko działania wspomagające.  Zanim jednak wspomożesz się tabletkami czy kremami, wypróbuj tradycyjne metody:

1. Dbaj o dietę i ruch

Cellulit tworzy się na udach ludzi, których dieta jest nieodpowiednia i/lub nie dostarczają organizmowi dostatecznej dawki ruchu. Dbaj o zbilansowaną dietę i ruszaj się. Zamiast jazdy samochodem do pracy, wybierz rower- po prostu dbaj o ruch!

Czeska apteka internetowa adipex / Czy adipex i meridia uzależnia ?

2. Wykonuj regularny masaż

Nie musisz od razu po przeczytaniu tego artykułu, przeglądać ofert spa. Wystarczy, że regularnie po kąpieli, będziesz się podszczypywać. Tak, podszczypuj się a za niedługo zobaczysz różnicę. Możesz także kupić masażer i okrężnymi ruchami masować skórę.

3. Zawsze możesz skorzystać z masażu w salonie SPA, tyle, że większość wykonywanych tam zabiegów ma na celu usprawnić krążenie.

4. Zimna woda

Podczas kąpieli regularnie polewaj na problematyczne miejsca raz ciepłą raz zimną wodę. Pamiętaj jednak, że woda nie powinna być gorąca!

5. Peelingi antycellulitowe+ folia

Może to zabrzmi idiotycznie, ale powinnaś zaserwować go swojej skórze. Codziennie, po wklepaniu balsamu antycellulitowego, owiń miejsca folią i po 15 minutach zdejmij.