Cellulit jest zmorą wielu kobiet-stwierdzono, że cierpi na niego 2/3 kobiet. Przyczynami, może być nadmierny stres, zaburzenia hormonalne, ciąża, problemy krążeniowo-naczyniowe a także genetyczne.

Zazwyczaj, kiedy widzimy cellulit, stosujemy odpowiednią pielęgnację. Kupujemy kremy, balsamy które mają nam pomóc walczyć z problemem. Ale żadna pielęgnacja nie zastąpi wiedzy, jaką musimy mieć.

Co to jest cellulit i jego typy?

Cellulit jest to skórka pomarańczowa. Powstaje na skutek nierównomiernego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej i jest to fałd skórny, najczęściej pojawiający się na udach. Może oznaczać problemy z metabolizmem.Cellulit może powstać także wskutek zmian hormonalnych, zwłaszcza estrogenów. Wtedy jest on szczególnie widoczny w okresie ciąży, miesiączki lub w czasie przyjmowania antykoncepcji.  

Może cię zainteresować: Ciekawe wzory paznokci

W walce z cellulitem niezbędna jest także wiedza o tym, jaki cellulit nas dotknął. Wyróżniamy 4 rodzaje: cellulit miękki, cellulit twardy,obrzękowy i wodny. Typ pierwszy bardzo często dotyka osoby młode i aktywne. Często uznawany jest za początkową fazę cellulitu, pewnie dlatego, że widoczny jest tylko wtedy, gdy ściśniemy skórę. Warto pamiętać, że na tym się nie skończy i jeśli tego nie powstrzymamy, może się przerodzić w coś poważniejszego.

Cellulit miękki dotyka kobiet mało aktywnych i to po 40 roku życia. Wraz z wiekiem zmniejsza się elastyczność skóry, co jest bezpośrednią przyczyną powstawania tego rodzaju cellulitu. Zauważysz go zarówno gdy siedzisz jak i stoisz i to bez specjalnego ściskania skóry.

Powiązany temat: Jak usunąć cellulit z ud?

Cellulit wodny występuje tak często, że uznawany jest za chorobę cywilizacyjną. Spowodowany jest gromadzeniem się wody w organizmie. Ten rodzaj cellulitu rozpoznasz po obrzękach i fałdkach skórnych i aby się go pozbyć wystarczy , że się poruszasz. W eliminacji problemu pomoże także odpowiednia dieta, wykluczenie soli i odstawienie tabletek antykoncepcyjnych.