Zdrowe włosy charakteryzują się blaskiem, gładkością i zdrowym wyglądem. Przeszkodą w tym mogą być jednak zniszczone końcówki włosów. Taki problem ma wiele kobiet, zwłaszcza tych, które często farbują włosy, korzystają często z produktów do stylizacji lub zbyt mocno traktują włosy wysoką temperaturą. Suche włosy nie dodają uroku, ale można poprawić ich kondycję stosując się do kilku podstawowych zasad.

Często podcinaj końcówki

Aby zniszczone końcówki włosów nie były Twoi problemem musisz pamiętać o regularnych wizytach u fryzjera, aby podciąć włosy. Należy to robić nawet wtedy, kiedy zapuszczasz włosy, gdyż ten zabieg znacznie poprawia kondycję końcówek i pozwala zapuścić zdrowe włosy.

Zobacz też: Domowe maseczki na włosy

Zabezpiecz końcówki przy użyciu odżywek

Czy specjalna odżywka do końcówek włosów jest konieczna? Z pewnością warto zaopatrzyć się w taki produkt, aby zawsze po umyciu lub przed używaniem suszarki czy prostownicy zabezpieczać za ich pomocą końcówki. Na rynku jest mnóstwo produktów przeznaczonych do końcówek włosów, należy je wcierać w końcówki, nie wyżej, aby nie obciążyć niepotrzebnie fryzury. Dobre produkty tego typu to m.in. serum na końcówki marki Kerastase, jedwab w płynie marki Green Pharmacy lub fluid na rozdwojone końcówki marki Marion.

Moc olejków naturalnych

Zniszczone końcówki włosów można również odżywić i zabezpieczyć za pomocą naturalnych olejków. Jak je stosować? Wystarczy kilka kropel olejku wetrzeć w końcówki włosów mokrych lub wilgotnych. Nie należy obawiać się obciążenia włosów ciężką, oleistą formułą, gdyż stosujemy olej jedynie na wymagające regeneracji końcówki. W tym przypadku sprawdzą się: olej lniany, olej rycynowy lub olej kokosowy. Te oleje świetnie wygładzą końcówki, ale też zadziałają silnie regenerująco i odżywczo na suche włosy.

Warto przeczytać: Dlaczego wypadają włosy?

Prawidłowa dieta i suplementy

Aby wspomóc swoje działania pielęgnacyjne na zniszczone końcówki włosów, warto też pamiętać o odpowiedniej diecie oraz wspierać się suplementami diety. Dobrze sprawdzi się przyjmowanie preparatów ze skrzypem albo picie pokrzywy lub siemienia lnianego. Dieta dobra dla włosów powinna być bogata w witaminy oraz minerały, zwłaszcza w cynk i żelazo.