Zioła ojca Klimuszki na mięśniaki. Mięśniaki macicy to niezłośliwe zmiany nowotworowe, które diagnozowane są u wielu kobiet. Jakie są metody leczenia mięśniaków macicy? Jakie zioła stosować, aby zniwelować dolegliwości związane z chorobą oraz zmniejszyć guzy?

Zobacz także: Zioła na kobiece dolegliwości

Mięśniaki macicy leczenie

Mięśniaki macicy mogą pojawić się już po 20 roku życia, choć najczęściej diagnozowane są u kobiet pomiędzy 35 a 50 rokiem życia. Ze względu na fakt, iż diagnoza brzmi dość przerażająco, kobiety obawiają się konieczności wycięcia macicy i niestety w wielu przypadkach (zwłaszcza u kobiet po menopauzie) tego typu operacje wykonuje się bez wcześniejszego leczenia guzów. Pocieszeniem jest fakt, iż coraz częściej w ginekologii obserwuje się trend i chęci ze strony lekarzy do podejmowania wysiłków mających na celu ograniczenie wzrostu guzów i uniknięcie operacji u młodych kobiet, które jeszcze mają szansę zajścia w ciążę. Mięśniak w macicy to nie wyrok, ale ważne jest, aby zmiany zostały wcześnie wykryte i tutaj warto pamiętać o przynajmniej jednej wizycie u ginekologa w ciągu roku.

Może Cię zainteresować: Maseczki z glinki

Choroby kobiecego ukladu rozrodczego mięśniaki

Mięśniaki objawy. W początkowym stadium objawy mięśniaków mogą być mylone z innymi dolegliwościami np. zaburzeniami hormonalnymi. Wraz ze wzrostem guzów pojawić się mogą bardzo obfite krwawienia miesiączkowe, które trwają dłużej niż zwykle, bóle w dole brzucha, uczucie ciała obcego w brzuchu, a także krwawienia pomiędzy miesiączkami. Każdy z tych objawów może wskazywać na mięśniaki oraz inne choroby kobiece, dlatego nie należy ich bagatelizować!

Choroby macicy mogą objawiać się także nieregularnymi miesiączkami, obecnością dużych skrzeplin w krwi menstruacyjnej oraz bólami kręgosłupa.

Zioła ojca Klimuszki na mięśniaki

Jednym ze sposobów leczenia mięśniaków macicy są zioła Oj. Klimuszko. Receptura opracowana przez znawcę medycyny naturalnej i uzdrowiciela pomogła już wielu kobietom. Zioła księdza Klimuszki mięśniaki to specjalnie opracowana mieszanka, w której składzie znajduje się 9 ziół:

  • Tormentillae  Rhiz. – Pięciornik Kurze ziele
  • Visci  Hb. – Jemioła ziele
  • Equiseti Hb.- Skrzyp ziele
  • Bursae pastori Hb. – Tasznik ziele
  • Polygoni hydropip. Hb. – Rdest Ostrogorzki ziele
  • Viburni Cort. – Kalina Koralowa kora
  • Hippocastani  Flor. – Kasztanowiec kwiat
  • Myrtilli Fol. – Borówka Czernica  liść
  • Betulae Fol. – Brzoza liść

Z losowo wybranej kategorii: Właściwości kurkumy

Zioła można kupić w formie gotowej mieszanki lub przygotować ją samodzielnie – wówczas należy dokładnie odważyć po 50 g każdego z rodzaju wyżej wymienionych ziół i zmieszać razem.

Ojciec Klimuszko ziołolecznictwo

Mieszankę należy zaparzyć pod przykryciem i pić zgodnie z zaleceniami – 2 lub 3 razy dziennie po szklance przed posiłkiem. Uwaga – ziół nie należy gotować, gdyż stracą swoje właściwości lecznicze! Mieszankę powinno się parzyć przez około 3 godziny i przed wypiciem lekko podgrzać.

Przepisy ojca Klimuszko cieszą się ogromną popularnością i posiadają udowodnioną skuteczność działania. Kuracja powinna trwać 4 miesiące i po tym czasie należy wykonać badania kontrolne w celi określenia czy mięśniaki uległy zmniejszeniu.