Zelixa zamiennik – szukasz skutecznego leku na nadwagę, który będzie działał podobnie, jak Zelixa wycofana z rynku? Sprawdź, jakie preparaty możesz kupić w aptece, aby podnieść skuteczność stosowanej diety i szybciej odzyskać szczupłą sylwetkę.

Zobacz także: Tabletki na otyłość

Zelixa apteka


REKLAMA ZEWNĘTRZNA 2023

Zamów lek bez recepty !!! Oryginalna Zelixa 15 mg tanio w najniższej cenie napisz bezpośrednio na adres email OGLOSZENIA24H@PM.ME Gwarancja oryginalności! Cena to 132zł za 30 szt + 21 zł koszt wysyłki za pobraniem,więcej informacji otrzymasz na maila. Jeżeli zakupiłaś/eś lek ode mnie proszę zostaw swoją opinie poniżej w komentarzu.


UWAGA!!!Ta reklama nie należy do serwisu medicot, a co za tym idzie nie jest realizowana przez nasz serwis! Prosimy także o nie dzwonienie na nasz numer tel. oraz nie pisanie wiadomości odnośnie tego leku, przez nasz formularz kontaktowy


Tabletki Zelixa to lek oparty na sibutraminie, który był kiedyś stosowany w terapii nadwagi i otyłości. Obecnie lek jest niedostępny w legalnej sprzedaży. Jakie są zamienniki leku Zelixa?

Wycofane leki na odchudzanie

Zelixa oraz inne leki na nadwagę, które zawierały w swoim składzie chlorowodorek sibutraminy to środki o działaniu hamującym apetyt. Działanie anorektyczne sibutraminy pozwalało na zmniejszenie ilości spożywanych pokarmów poprzez hamowanie łaknienia. Zelixa była stosowana przede wszystkim u osób, które nie mogły powstrzymać się od jedzenia i przez to kolejne kuracje odchudzające okazywały się nieskuteczne.

Wskazaniem do zastosowania Zelixy było przede wszystkim zagrożenie zdrowia i życia związane z ciągłym przybieraniem na wadze.

Zamienniki zelixy: Podobnie, jak inne leki zawierające sibutraminę np. Meridia 15, Lindaxa 15, Lida, Meizitang i Afibron, Zelixa 15, Sibutramina, Sibutril, Alii są to najpopularniejsze zamienniki zelixy.

Stosowanie Zelixy pozwalało szybko pozbyć się nadwagi, dzięki czemu możliwe było zredukowanie zagrożenia zdrowia i życia związane z towarzyszącym jej chorobami. Niestety tabletki Zelixa i inne leki anorektyczne miały także sporo wad. Przede wszystkim, stosowane w nieodpowiedni sposób, mogły powodować skutki uboczne.

Może Cię zainteresować:Jak dbać o brzuch po porodzie?

Tabletki na odchudzanie na recepte Zelixa

Od 2010 roku nie ma możliwości zakupu leku Zelixa w aptece. Lekarze nie przepisują już także innych leków na odchudzanie, których działanie wpływało na hamowanie apetytu oraz ograniczenie wchłaniania tłuszczów z pożywienia. Z rynku oprócz Zelixy i jej zamienników, które zawierały w swoim składzie sibutraminę, wycofano również preparaty oparte na fenterminie np. Adipex Retard, orlistacie np. Xenical, Alli, tabletki Orlistat oraz mazindolu np. tabletki Mazindol, Teronac i Sanorex.

Stopniowe wycofywanie z aptek skutecznych leków odchudzających wpłynęło na zwiększenie się ich dostępności na czarnym rynku. Nie jest tajemnicą, że można kupić leki na receptę bez recepty, ale polemizować można nad tym czy bezpieczniej jest stosować lek pod kontrolą lekarza, czy decydować się na jego samodzielne przyjmowanie z powodu braku dostępnej alternatywy w postaci skutecznych zamienników.

Zelixa zamiennik – co zamiast Zelixy?

Leki anorektyczne dostępne w Polsce – W europie niestety nie dostaniemy tych leków, są one obecnie dostępne jedynie w krajach poza Unią Europejską, co znacznie utrudnia do nich dostęp. Podobno jest możliwość legalnego zakupu leku Adipex Retard na zasadzie importu docelowego lub realizacji polskiej recepty w Czechach. Czy faktycznie tak jest? To kwestia dyskusji, gdyż wszystkie procedury, które pozwoliłyby na legalny zakup Adipexu trwają w nieskończoność i często osoby ubiegające się o import docelowy przez wiele miesięcy nie mogą doczekać się na jakiekolwiek decyzje w tej sprawie.

Z losowo wybranej kategorii: Kąpiele termalne – dlaczego warto?

Sibutramina tabletki

Leczenie sutków nadwagi i otyłości to globalny problem. Co roku miliardy złotych przeznacza się na leczenie osób, u których nadwaga poczyniła już ogromne spustoszenie w organizmach, niszcząc zdrowie i zagrażając życiu. Ciekawy jest więc fakt, dlaczego przemysł farmaceutyczny nie oferuje nowych sposobów na walkę z nadmiarem kilogramów, które nie zawsze można zgubić, stosując jedynie dietę np. z powodów zaburzeń emocjonalnych, które mogą objawiać się kompulsywnym jedzeniem i nadmiernym apetytem.

Stosowałaś/łeś tabletki Zelixa? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami, efektami kuracji oraz ewentualnymi skutkami ubocznymi jej stosowania w komentarzu. Możesz także wypowiedzieć się na naszym forum.