Czy istnieją zdrowe słodycze bez cukru? Będąc na diecie zazwyczaj zdajemy sobie sprawę, że koniecznie powinniśmy wyeliminować ze swojego jadłospisu słodycze oraz słone przekąski. Nie musimy jednak całkowicie rezygnować ze słodkiego smaku, ponieważ istnieje kilka zdrowych zamienników słodyczy, które możemy jeść nawet na diecie.

Postaw na domowe słodycze

Najważniejsze jest, aby nie kupować słodyczy ze sklepów np. ciasteczek lub czekoladowych batonów, gdyż zawierają w sobie mnóstwo cukru, tłuszczu oraz sztucznych zapychaczy i dodatków, a tym samym mają dużo kalorii. W takiej sytuacji można postawić na domowe słodycze, które możemy przygotować własnoręcznie w domu.  Takie zdrowe słodycze będą świetne nie tylko dla osób liczących kalorie, ale też dla dzieci np. jako przekąska do szkoły.

Zobacz też: Żywność typu light

Owoce świeże i suszone

Pierwszym zdrowym zamiennikiem słodyczy są owoce, jednak będąc na diecie nie należy spożywać ich w nadmiarze. Owoce zawierają wiele witamin, są słodkie i zdrowe, więc możemy je jeść bez wrzutów sumienia. Owoce o małej zawartości kalorycznej to m.in.: truskawki, arbuz i jabłka. Kolejne zdrowe słodycze bez cukru to suszone owoce. Przy ich zakupie wart wybierać te, które nie zawierają siarki. Suszone owoce to jeden z najlepszych zamienników słodyczy. Jeśli chcemy, aby były jak najlepszej jakości, to możemy wysuszyć je sami – wystarczy pokroić wybrany owoc i suszyć w piekarniku np. plasterki jabłka.

Losowo wybrany artykuł: Czeski adipex retard 75 sprzedam Meridia 15 Zamiennik czy warto je stosować ?

Zdrowe ciasteczka

W domu możemy również przygotować zdrowe słodycze bez cukru pod postacią ciasteczek. Najbardziej pożywne i zdrowe to te, które nie zawierają cukru i mąki pszennej, lecz są wypełnione orzechami i bakaliami. Do ciasteczek można dodawać płatki owsiane, gorzką czekoladę, żurawinę, rodzynki, różne rodzaje orzechów, miód, masło orzechowe, owoce itd. Wystarczy wszystko połączyć, wyłożyć na blachę z papierem do pieczenia i gotowe. Zdrowym zamiennikiem słodyczy jest również gorzka czekolada, ponieważ zawiera dużo kakao i ma dużą zawartość magnezu.

Warto przeczytać: Kaloryczność alkoholu tabela

Batoniki proteinowe

Zdrowe słodycze, które będą doskonałym źródłem energii możemy przygotować z dodatkiem odżywki proteinowej, łącząc ją np. z orzechami i kakao i tworząc tym samym bazę do domowych słodyczy – batoników proteinowych. proteinowych pełnych cennego białka, zwłaszcza dla osób, które intensywnie ćwiczą.