W internecie pojawia się coraz więcej zdalnych przychodni. Oferują one konsultacje medyczne online, podczas których możemy dostać e-receptę na konkretne leki. Jak to właściwie działa i co należy zrobić, by umówić się na taką wizytę?

Zdalne konsultacje z lekarzem jeszcze niedawno były czymś nie do pomyślenia niczym film sci-fi. Obecnie jednak, dzięki ogromnemu postępowi technologicznemu, jaki osiągnęliśmy w ciągu kilku lat, stały się one zupełnie normalną i nikogo niedziwiącą procedurą. Zdalne przychodnie okazują się bardzo przydatnym rozwiązaniem w wielu sytuacjach, co doskonale pokazała pandemia COVID-19. To właśnie dzięki konsultacjom online, tak wiele osób mogło liczyć na wsparcie lekarzy w tak trudnym czasie. W przychodniach takich możemy liczyć na wsparcie najlepszych specjalistów z zakresu zróżnicowanych dziedzin medycyny. Dzięki temu nie musimy wychodzić z domu, gdy kończą się nasze przyjmowane przewlekle leki na receptę, czy też, gdy potrzebujemy porady w sprawie naszego zdrowia. Sprawdźmy, jak otrzymać e-receptę.

Jak dostać receptę online?

Szczególnie jeden temat wzbudza dużo uwagi, kiedy mówimy o usługach, jakie oferuje Zdalna Przychodnia – Recepta online. Wiele osób zastanawia się bowiem, jak wygląda cała taka procedura. W końcu nie bez powodu niektóre leki wykupić można właśnie jedynie na receptę. Warto wiedzieć więc, że każde wypisanie takie e-recepty, poprzedzone jest zdalną konsultacją z lekarzem specjalistą.
W celu zapisania się na wirtualną wizytę do przychodni online należy w pierwszej kolejności wybrać odpowiednią placówkę. Obecnie największą popularnością cieszy się która oferuje pacjentom szereg specjalistycznych usług oraz bardzo sprawną i profesjonalną obsługę. Drugim krokiem, jest wykupienie odpowiedniej usługi, czyli konsultacji. Następnie należy w sposób bardzo szczegółowy i rzetelny uzupełnić formularz zdrowotny i go odesłać. To właściwie tyle. W wirtualnej przychodni, odpowiedni specjalista sprawdzi, czy nie ma żadnych przeciwwskazań, by przepisać nam dany lek, a jeśli nie, to e-recepta pojawi się na naszym mailu już po kilku godzinach. To wszystko bez kolejek, bez wychodzenia z domu i bez nerwów. Obecnie recepty online realizują wszystkie apteki. W celu wykupienia leku możemy więc udać się do pobliskiego punktu.

Zdalna przychodnia — w jakich sytuacjach może się przydać?

Usługi zdalnych przychodni mogą okazać się niezwykle pomocne w wielu sytuacjach. Warto jednak podkreślić, że nie przy wszystkich dolegliwościach poleca się korzystać z pomocy wirtualnej. Jeśli w grę wchodzą nagłe dolegliwości, ostry ból i inne niepokojące objawy, najlepiej zgłosić się do szpitala lub lekarza przyjmującego stacjonarnie.


Warto zapisać się na konsultacje lekarskie online przede wszystkim, gdy potrzebujemy natychmiastowej pomocy lub porady. Większość osób korzysta z oferty przychodni zdalnych w celu uzyskania e-recepty na leki przyjmowane przy przewlekłej terapii. Jest to także doskonały sposób na oszczędność czasu, gdy potrzebujemy przedłużyć receptę na przyjmowaną antykoncepcję lub niezwłocznie skorzystać chcemy z tabletki ”dzień po”.

Dlaczego warto korzystać ze zdalnej przychodni?

Korzystanie z konsultacji w przychodniach zdalnych ma wiele korzyści. Większość osób ceni sobie możliwość takich wizyt, za niezwykłą oszczędność czasu. Nie musimy bowiem stać w długich kolejkach, by dostać receptę na lek, który przyjmujemy stale przy naszej terapii. Niewątpliwym atutem jest także to, że możemy w łatwy sposób skorzystać z kompetentnej pomocy medycznej, niezależnie od tego, gdzie się właśnie znajdujemy.