Radiofrekwencja mikroigłowa to nowoczesny zabieg z zakresu dermatologii estetycznej. Cechuje go mała inwazyjność oraz działanie liftingująco-ujędrniające, dlatego efekt odmłodzenia skóry jest zauważalny już po pierwszym zabiegu. Stosowany w zabiegu system Secret RF to platforma medyczna RF- jedyna na świecie, która umożliwia korzystania z urządzenia podczas wykonywania standardowych zabiegów frakcyjnego mikroigłowania, jak i dla metod termo-koagulacyjnych. Zabiegi z użyciem Systemu RF mają wiele zalet. Jakich? Dowiesz się z tego artykułu.

Czym jest system Secret RF?

Secret RFto innowacyjne urządzenie, które pozwala na wprowadzenie cienkich igieł na wyznaczoną głębokość w zakresie od 0,5 mm do 3,5 mm. Za pomocą głowicy urządzenia wytwarzana jest fala radiowa, która odpowiada za rozgrzanie sąsiadujących z igłami tkanek. Skóra nie ulega jednak przegrzaniu, dlatego ryzyko poparzeń jest zerowe. Wytworzona w tkance energia daje początek punktom koagulacji oraz obszarów kontrolowanych przegrzań, które pobudzają powstawanie nowych struktur kolagenowych oraz stymulują proces regeneracji skóry.

Zalety systemu Secret RF

Za sprawą stosowania aż 4 głowic zabiegowych radiofrekwencja mikroigłowa w klinice Prończuk w Warszawie stosowana jest w celach profilaktycznych, jak i do zwalczania licznych problemów. Przede wszystkim urządzenie zmniejsza zmarszczki, zwiększa napięcie skóry. Stosowana jest również w leczeniu blizn potrądzikowych oraz rozstępów. Za sprawą właściwości hamujących działanie gruczołów potowych leczy także nadpotliwość. Z kolei głowica monopolarna, która podgrzewa skórę właściwą, zapewnia efekt pobudzenia fibroblastów, co skutkuje tworzeniem nowych wiązań kolagenowych. Poprawia także strukturę skóry.

Warto także podkreślić, że za skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów odpowiada zastosowanie dwóch rodzajów igieł. Nieizolowane są skuteczne we wszystkich warstwach skóry jednocześnie, dlatego stosowane są do zabiegów liftingujących, leczenia blizn potrądzikowych oraz poprawy napięcia skóry. Z kolei igły półizolowane pozwalają na leczenie rozstępów, nadpotliwości i blizn, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Jak wygląda zabieg radiofrekwencji mikroigłowej z systemem Secret RF?

Radiofrekwencja mikroigłowa z systemem Secret RF stosowana jest w znieczuleniu miejscowym. Aby zminimalizować ewentualny dyskomfort podczas zabiegu, obszar zabiegowy znieczulany jest za pomocą specjalnego kremu znieczulającego. Niemniej, sprzęt posiada delikatny system aplikacji igieł Smooth Needling™. W związku z tym skutki po zabiegu w formie obrzęku i rumienia trwają krótko i ustępują samoistnie po upływie kilkunastu minut. Cały zabieg jest stosunkowo krótki, ponieważ trwa od 20 do 40 minut. Co więcej, efekty radiofrekwencji mikroigłowej można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Po zabiegu należy stosować się do zaleceń kosmetologa lub lekarza. Jak można zauważyć, radiofrekwencja mikroigłowa w klinice Prończuk w Warszawie to świetny wybór, aby poprawić kondycję skóry i zniwelować jej problemy.