Zdrowie naszych stóp to kwestia, o którą warto zadbać szczególnie. Dziś wiedza na temat tego, w jaki sposób pewne wady postawy się tworzą i rozwijają w naszym ciele jest już znacznie większa. To właśnie stopy często są pierwotnym źródłem problemu. Zatem, w wielu sytuacjach pozbycie się niedoskonałości, skorygowanie pewnych wad stopy, może w dłuższej perspektywie uchronić nas przed wieloma innymi problemami, chociażby z kręgosłupem.

Zdrowie zaczyna się od stóp. Zadbaj o nie

Bardzo wiele chorób bezpośrednio bierze się z nieprawidłowej postawy naszego ciała, a ta z kolei nierzadko wynika z zaniedbania kwestii stóp. Niewłaściwe obuwie, nie leczone urazy oraz wady wrodzone, którymi zbytnio się nie przejmowaliśmy sprawiają, że z wiekiem zaczyna nam doskwierać coraz więcej dolegliwości. Badania stóp nie są w Polsce jeszcze tak popularne jak być powinny. A czasami jedna krótka wizyta u specjalisty i wykonanie kilku prostych badań w wieku dziecięcym, może dać nam szansę na poprawę komfortu życia w przyszłości, a nwet uniknięcie schorzeń znacznie poważniejszych.

Komputerowe badanie stóp – podstawa diagnozy

Absolutną koniecznością powinno być wykonanie badania stóp. Są to profesjonalne badania komputerowe, a więc z użyciem doskonałej jakości sprzętu z oprogramowaniem. W ten sposób niweluje się ryzyko powstania błędu ludzkiego, a pomiar przy obecnej technice może być niezwykle dokładny i pozwalający na stworzenie nawet trójwymiarowego modelu stopy. Dodatkowo wykonuje się również badania biomechaniki, które polegają na biegu lub naturalnym chodzie na specjalnym urządzeniu przypominającym bieżnię. Technik badania jest bardzo wiele, ale najważniejsze, że uzyskując pełne dane na temat mechaniki swojej stopy możemy być zaskoczeni drobnymi, ale z perspektywy zdrowia znaczącymi różnicami pomiędzy jedną, a drugą stopą, które rzutować mogą na postawę naszego ciała.

Wkładki na miarę stopy i Twoich potrzeb – zdrowie i wygoda

W profesjonalnym gabinecie będziemy mogli zamówić odpowiednie dla nas wkładki ortopedyczne z fororto.pl. Obie wkładki mogą się od siebie nawet znacząco różnić w przypadku, gdy nasze stopy się od siebie różnią. To podejście gwarantuje, że uzyskamy maksimum komfort po takiej wizycie i zakupie wkładek ortopedycznych. Są one tworzone na podstawie modelu trójwymiarowego lub odlewu naszej stopy oraz zgodnie z naszymi oczekiwaniami do butów o określonym sposobie użytkowania lub uniwersalne. Możemy zamówić w taki sposób specjalne wkładki sportowe, które pomogą nam uprawiać sport (np. bieganie) w sposób znacznie bezpieczniejszy.