W dzisiejszych czasach coraz większa ilość mężczyzn cierpi na dysfunkcje seksualne. Zaniedbywanie problemów z potencją może prowadzić do długotrwałego braku erekcji. Wynikają one z wielu różnych przyczyn, również ze złej diety oraz braku ruchu. Umiarkowana oraz regularna aktywność fizyczna podnosi samoocenę, oraz pewność siebie. Oddziałuje też korzystnie na układ sercowo-naczyniowy człowieka, usprawnia krążenie krwi w obszarze miednicy i ułatwia osiągnięcie wzwodu.
Czynniki sprzyjające zaburzeniom erekcji
Zaburzenia erekcji oraz choroby serca są często wynikiem niezdrowego trybu życia, złej diety, a co za tym idzie nadwagi. Oprócz tego na erekcje wpływa niekorzystnie: nadmierne narażenie na stres, sięganie po nałogi, wymagająca praca i brak ruchu. U panów, którzy nałogowo palą papierosy, potencja ulega obniżeniu. Co ważne, tytoń doprowadza także z czasem do obniżenia płodności. Niski poziom libido i słaba sprawność seksualna może utrzymywać się przez długi czas. Do tego może dojść do problemów z utrzymywaniem wzwodu czy przedwczesnym wytryskiem. Prowadzi to niekiedy do całkowitej impotencji.
Pozytywny wpływ ćwiczeń na męską potencję
Aktywność fizyczna ma duże znaczenie dla męskiej potencji. Ćwiczenia fizyczne oraz trening siłowy działają na organizm poprzez:
- zwiększenie męskiej witalności
- wzmocnienie wytrzymałości organizmu
- wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego
- poprawienie krążenia w obszarze miednicy, co sprzyja procesowi erekcji
- zwiększenie wydzielania testosteronu, czyli męskiego hormonu odpowiedzialnego za potencję i popęd płciowy
Aktywność fizyczna ma znaczenie nie tylko dla samego fizycznego zdrowia organizmu, ale także dla stanu psychicznego. Smukła i wysportowana sylwetka zwiększa poczucie własnej atrakcyjności, podnosi się pewność siebie i polepsza samoocena. Mężczyzna nie ma więc oporów przed bliskim kontaktem z partnerką, wierzy w swoje możliwości, co przyczynia się do uzyskania silnej i długiej erekcji. Nie ma kompleksów i nie towarzyszą mu żadne obawy podczas seksu, a więc wyeliminowane zostają czynniki psychologiczne wywołujące zaburzenia erekcji.
Czy aktywność fizyczna może niekorzystnie zadziałać na męską potencję?
Szkodliwa okazuje się sytuacja, kiedy mężczyzna nie mogąc doczekać się efektów ćwiczeń, przystępuje do nadmiernych i zbyt intensywnych treningów. Przetrenowanie i przeciążenie organizmu nie służy więc całemu zdrowiu organizmu, jak i męskiej erekcji. Zbyt intensywne treningi działają destrukcyjnie na ludzki organizm, tak samo, jak sięganie po sterydy. Sterydy anaboliczne prowadzą do zahamowania produkcji testosteronu, czyli niezwykle ważnego hormonu warunkującego potencję. Co ważne, jedynie w okresie ich przyjmowania można uzyskać większą siłę czy masę mięśniową. Przystępując do treningów zwiększających potencję, nie warto więc sięgać po szkodliwe sterydy.
Jaka aktywność fizyczna na zaburzenia erekcji?
Ważne jest przede wszystkim to, aby zachować umiar w ćwiczeniach. Nie powinno się nigdy przeciążać organizmu, gdyż długi i ciężki trening może prowadzić jedynie do urazów i przemęczenia. Istotna jest zwłaszcza regularność ćwiczeń. W przypadku pracy siedzącej warto robić sobie przerwy na jakikolwiek ruch. W wolnym czasie dobrze jest zdecydować się na dowolną aktywność fizyczną. Jej wybór jest kwestią indywidualną, może to być: pływanie, bieganie, spacery po parku, rower, rolki czy nordic walking. Warto zaangażować partnerkę także w wybraną aktywność fizyczną, aby móc spędzać wspólnie czas.
Jakie ćwiczenia siłowe na potencję?
Wykonywanie pewnych ćwiczeń siłowych doprowadza do stymulacji przysadki mózgowej do zwiększonej produkcji testosteronu. Warto wybrać zwłaszcza te ćwiczenia, które angażują największe grupy mięśniowe, należą do nich: pompki na poręczach, podciąganie z obciążeniem, przysiady, martwy ciąg, wyciskanie sztangi na leżąco. Oprócz tego korzystnie na potencję wpływają spięcia, wykroki, unoszenie nóg w zwisie czy skłony ze sztangą, gdyż zwiększają one krążenie krwi w obszarze miednicy, dzięki czemu członek wypełnia się dobrze krwią. Za pomocą takich ćwiczeń można uzyskać długą i silną erekcję.
Najnowsze komentarze