Woda smakowa a odchudzanie Większość ludzi myśli, że będąc na diecie zwykłą wodę może zastąpić wodą smakową. Bo gdy jest ciepło, mało kiedy myślimy co pijemy; ważne, że dostarczamy organizmowi tych 2 litrów potrzebnych mu płynów. Oczywiście tak można robić od czasu  do czasu, bo prawda jest taka, że żadna smakowa woda nas nie odchudzi.

Może cię zainteresować temat: Herbatki ziołowe na odchudzanie

 Woda smakowa a rzeczywistość

Kupując wodę smakową należy zwracać uwagę na jej skład. Trzeba także wiedzieć, że ta ogólnodostępna, kusząca ładnym opakowaniem woda to tak naprawdę napój bezalkoholowy. To nic innego jak konserwanty, cukier i aromaty. Niektóre z nich mogą zawierać nawet kofeinę i witaminy lecz nie zmniejsza to faktu, że w takich wodach może znaleźć się nawet 38 gram cukru a to jest 165 kcal w całej 1,5L butelce. Więc jedna taka mała butelka i masz z głowy cukier na cały dzień.

Na pewno na etykiecie ulubionej wody napisane są wszystkie dodatki do niej dodane. Najczęstszymi są: benzoesan sodu; który wy stępuje m.in w żurawinie, a z dodatkiem witaminy C tworzy mieszankę rakotwórczą; ponadto drażni przewód pokarmowy, aspartam; substancja słodząca, sorbian potasu; substancja często powodująca reakcje alergiczne. Znajdziesz ją również w kosmetykach i papierosach, dwutlenek węgla; niewskazany przy problemach żołądkowych.

Powiązane wpisy: Tabletki z piperyną 

Woda z dużą zawartością dwutlenku węgla jest niewskazana dla ludzi z problemami krążeniowymi. Sprawia, że woda jest trwalsza, aromaty; są dodawane wszędzie;syropy owocowe; bez znaczenia jest fakt, że są one pochodzenia naturalnego.

Alternatywa dla gazowanego

Oczywiście, wybór między napojem gazowanym a wodą smakową jest dość prosty. Wody wymyślono właśnie po to, by były alternatywą dla napojów gazowanych. Oczywiście pomogą też, gdy chcemy wypijaną wodą poczuć się zdrowo iograniczyć spożycie kalorii. Polecane są również osobom starszym, którzy nie odczuwają pragnienia już tak bardzo jak osoby dorosłe i młodzież.