Czy wiesz, że czasami nawet niewielka zmiana w dbaniu o cerę może przynieść zaskakujące efekty? pierwszym i powszechnym błędem jest… nieprawidłowa kolejność stosowania kosmetyków do twarzy, lub pomijanie jednego z kroków pielęgnacji. Jak robić to dobrze? Kiedy nakładać serum? Czy tonik jest konieczny? Sprawdź, jak powinna wyglądać wieczorna rutyna w pielęgnacji twarzy!

1. Demakijaż, czyli płyn micelarny, mleczko lub olejek do demakijażu

Pierwszym i najważniejszym etapem pielęgnacyjnym jest zmycie makijażu z twarzy.  Użyj wybranego przez siebie kosmetyku do demakijażu i dokładnie oczyść skórę, przecierając ją, dopóki wacik lub muślinowa ściereczka w przypadku oczyszczania twarzy olejami nie staną się całkowicie czyste. Pamiętaj, że demakijaż to dopiero początek Twojej pielęgnacji. Po nim następuje „prawdziwe” mycie skóry.

2. Mycie. Pianka lub żel do mycia twarzy

Ten krok jest wieczorem niestety bardzo często pomijany przez wiele kobiet, ponieważ panuje błędny sąd, że płyn micelarny wystarczy do tego, aby oczyścić wieczorem twarz. Tymczasem zarówno mleczko, jak i olejki oraz płyn micelarny zostawione na twarzy mogą działać komedogennie, a także przyciągać zanieczyszczenia. Dlatego pianka oczyszczająca lub dobry żel do mycia twarzy to bardzo ważny etap w pielęgnacji cery!

Pamiętaj, ze te kosmetyki nie powinny być wysuszające, nawet jeśli mas skórę trądzikową i skłonną do przetłuszczania.

3. Ukojenie dla skóry, czyli tonik do twarzy

Tonik do twarzy tez jest często traktowany po macoszemu. Dla wielu kobiet to relikt minionej epoki, który (niesłusznie) trafił do lamusa. Tymczasem to właśnie tonik do twarzy jest w stanie przywrócić skórze prawidłowe pH po wcześniejszym umyciu i oczyszczeniu. Dodatkowo ma on działanie kojące, a także zwiększa chłonność skóry, przygotowując ją na dalsze etapy pielęgnacji.

4. Wzmożona pielęgnacja, czyli dobre serum do twarzy

Serum do twarzy to intensywna kuracja, ukierunkowana na specjalistyczne potrzeby Twojej cery. Serum wnika w tkanki mocniej i głębiej niż krem, dlatego przynosi lepsze efekty w pielęgnacji. Masz do czynienia z trądzikiem, albo popękanymi naczynkami? Chcesz wytoczyć walkę pierwszym zmarszczkom, a może rozświetlić cerę i wyrównać jej koloryt? Sięgnij po odpowiednie serum do twarzy, które zawiera moc skondensowanych składników, wspierających Cię w pielęgnacji.

5. Krem do twarzy na noc

Krem na noc ma bogatszy skład od tego na dzień, na przykład nie potrzebuje filtrów przeciwsłonecznych, a ma zamiast tego szereg składników wspomagających nocną regenerację cery. To właśnie nocą zachodzą w skórze najintensywniejsze procesy “naprawcze”, dlatego warto ją wspomóc i zaaplikować bogaty krem do twarzy na noc, który rewitalizuje skórę i sprawia, że nasza cera o poranku wygląda na promienną i wypoczętą!

Alternatywą dla kremów na noc są specjalne, nocne maseczki – te kosmetyki nakłada się na skórę grubą warstwą, by o poranku obudzić się ze zregenerowaną i w pełni odżywioną, gładką i miłą w dotyku skóra. Nocną maskę-krem wystarczy robić dwa razy w tygodniu.

6. Krem pod oczy

To kosmetyk, który kojarzony jest głównie z pielęgnacją dojrzałej cery, ale ta po 25 roku życia też często wymaga wsparcia, zwłaszcza zimą, gdy mróz i suche powietrze z grzejników przesuszają ją i pozbawiają witalności. Taki krem przyda sie też osobom, które walczą z cieniami lub obrzękiem pod oczami. Wklepuj go delikatnie, pobudzając mikrokrążenie.