Chcesz możliwie jak najlepiej wykorzystać właściwości leczniczej marihuany? Postaw na waporyzację, dzięki której do twojego organizmu trafi maksymalna ilość prozdrowotnych substancji.
Konopna farmacja ma się coraz lepiej, a pacjenci mogą korzystać z coraz skuteczniejszych leków. Ważny jest nie tylko ich skład, ale i sposób przyjmowania. Czym jest waporyzacja i co sprawia, że ta metoda korzystania z medycznych konopi zyskała tak wielu zwolenników? Sprawdź, czym proces waporyzacji różni się od tradycyjnego palenia suszu i jakie korzyści może ci przynieść jako pacjentowi.
Co decyduje o leczniczych właściwościach marihuany?
O tym, w jaki sposób marihuana wpływa na twój organizm, decydują przede wszystkim znajdujące się w niej substancje aktywne. Największe znaczenie mają tu kannabinoidy (np. THC i CBD), które wpływają na układ endokannabinoidowy oraz na jego poszczególne receptory. Leki konopne mogą mieć formę olejku, maści lub herbatki, jednak najpopularniejszą formą jest susz. Jego właściwości uzależnione są zarówno od szczepów konopi, z których powstał, jak i od sposobu, w jaki będziesz go przyjmować.
Palenie czy waporyzacja?
Susz konopny możesz palić tak, jak pali się jointy lub przy użyciu lufki, ale możesz też skorzystać z waporyzacji. To ostatnie rozwiązanie jest bardziej opłacalne. Dlaczego? Bo waporyzacja pozwoli ci wydobyć z suszu to, co najcenniejsze, z pominięciem procesu spalania.
– Podczas palenia medycznej marihuany, aż 25% cennych dla zdrowia substancji ulega zniszczeniu z powodu wysokiej temperatury spalania. Waporyzator pozwala maksymalnie wykorzystać moc konopi. Susz w takim urządzeniu podgrzewany jest w znacznie niższej temperaturze, dzięki czemu zachowuje swą wartość. Dodatkową zaletą tej metody przyjmowania medycznej marihuany jest fakt, że pacjent nie wdycha dymu pełnego drażniących substancji, lecz parę, a to pozytywnie przekłada się na stan dróg oddechowych – tak o zaletach waporyzacji mówi Magdalena Nita z centrum-mk.pl.
Waporyzacja w praktyce
Chcesz skorzystać z takiej metody? Dowiedz się, jak działa waporyzacja i jakie urządzenia przeznaczone są do kuracji medyczną marihuaną.
Jak działa waporyzator?
Waporyzator to niewielkie urządzenie, które pozwala na podgrzanie suszu do temperatury od 200 do 400 stopni. To znacznie mniej, niż podczas palenia, a jednocześnie wystarczająco dużo, aby otrzymać parę pełną czynnych substancji o prozdrowotnych właściwościach. Jej moc możesz poczuć już po 5 minutach od inhalacji.
Rodzaje waporyzatorów
Popularność waporyzacji sprawiła, że na rynku pojawiło się wiele urządzeń tego typu. Chcesz mieć pewność, że wybrane urządzenie jest bezpieczne? Wybierz taki waporyzator, który posiada atest.
Na rynku są tylko dwa rodzaje waporyzatorów, z których możesz korzystać podczas kuracji. Są to:
-
MIGHTY MAGIC VAPORISATOR – przenośne urządzenie, pozwalające na przeprowadzenie inhalacji w dowolnym miejscu;
-
VOLCANO MEDIC TISCHVAPORISATOR – waporyzator stacjonarny z wyświetlaczem LCD, pozwalający na całkowitą kontrolę nad parametrami leczniczej pary.
Jak poprawnie korzystać z waporyzatora?
Każda konopna kuracja wymaga stosowania się do zaleceń lekarza, szczególnie w kontekście zalecanej dawki leku i częstotliwości stosowania suszu. Sama waporyzacja jest procesem bardzo prostym, wymagającym wykonania kilku prostych czynności. Co musisz zrobić?
Oto podstawowe kroki:
-
odmierz odpowiednią ilość suszu i umieść go w komorze grzewczej;
-
ustaw zaleconą przez lekarza temperaturę i włącz przycisk podgrzewania;
-
gdy susz zostanie podgrzany do wskazanej temperatury, wdychaj parę pełną substancji czynnych. Aby w pełni wykorzystać jej moc, zrób głęboki wdech, przytrzymaj parę w ustach, a następnie zrób wydech.
Waporyzacja to najlepsza metoda przyjmowania leczniczej marihuany. Wystarczy proste i odpowiednie urządzenie do palenia marihuany, by z suszu konopnego czerpać to, co najlepsze. Eksperci zajmujący się medycyną konopną zgodnie twierdzą, że taki sposób korzystania z suszu jest najzdrowszy i najskuteczniejszy, dzięki czemu świetnie sprawdza się w walce z wieloma chorobami.
Najnowsze komentarze