Życie alergików do łatwych nie należy. Czasami problemy z alergią pojawiają się zupełnie niezależnie od pory roku. Usuwanie alergenów przeprowadzone w skuteczny sposób, może znacząco ułatwić życie każdego alergika! Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić?

1. Usuwanie alergenów poprzez ozonowanie

2. Alergeny, czyli co?

3. Skuteczne sposoby na zwalczanie alergii

Zbliża się wiosna i ciepłe miesiące, a wraz z nimi radość tych, którzy nie mają problemów z alergią i… utrapienie tych, którzy muszą z nią funkcjonować każdego dnia.

1. Usuwanie alergenów poprzez ozonowanie

Stander oferuje usługę ozonowania, która umożliwia skuteczne pozbycie się alergenów z powietrza, jak i szaf, łóżek, czy innych problematycznych miejsc.

Ozon, dzięki swoim właściwościom utleniającym, skutecznie, a jednocześnie w pełni bezpiecznie likwiduje roztocza kurzu domowego i ich odchody. Po ozonowaniu, powietrze w pomieszczeniu jest oczyszczone i świeże, a więc ozon stanowi o wiele prostszą metodą radzenia sobie z alergenami, niż ciągłe sprzątanie i próba utrzymania pomieszczenia w idealnej czystości.

To bywa bardzo uciążliwe, a w pewnych przypadkach wręcz niemożliwe.

2. Alergeny, czyli co?

Wiemy, że pozbycie się alergenu jest kluczem do sukcesu. Ale czy wiemy, czego tak naprawdę musimy się pozbyć z naszego otoczenia?

Alergeny są substancjami bądź czynnikami, które powodują, że dochodzi do reakcji alergicznej (mówiąc prościej – uczulenia). Ale alergen może dostawać się do organizmu różnymi drogami. Dlatego też wyróżniamy alergię kontaktową, pokarmową oraz wziewną.

Krótko mówiąc, w naszym otoczeniu jest mnóstwo potencjalnych alergenów, ale do najbardziej powszechnych należą kurz oraz roztocza.

3. Skuteczne sposoby na zwalczanie alergii

Czasem ciężko zidentyfikować przyczynę alergii, dlatego usunięcie czynnika uczulającego jest niezwykle trudne. Profesjonalne usuwanie alergenów zapewnia jednak pełną skuteczność i ulgę, nawet do pół roku od momentu przeprowadzenia profesjonalnego usuwania alergenów.

Istnieje również szereg wskazań dla osób, które cierpią z powodu alergii. Należy do nich m.in. zakup specjalnego oczyszczacza powietrza, dbałość o prawidłową wentylację pomieszczeń, usuwanie kurzu przy pomocy wilgotnych ściereczek, kąpiel po powrocie do domu aby usunąć osadzone ziarna pyłku z ubrań. Lista podobnych ”przykazań” dla alergików jest jednak bardzo długa i stosowanie się do wszystkich może być prawdziwym utrapieniem.

Profesjonalne preparaty do zwalczania alergenów, umożliwiają pozbycie się problemu nie tylko skutecznie, ale i sprawnie.