Jeśli zadajesz sobie pytanie „Jakim typem urody jestem?” i chcesz dowiedzieć się czy jesteś latem, zimą, jesienią czy może wiosną, to w dzisiejszym artykule wyjaśniamy czym różnią się poszczególne typy urody i jak sprawdzić którym z nich jesteś.

Przyporządkowanie swojej urody do danej pory roku pozwala określić, dzięki analizie kolorystycznej, w którym kolorze ubrania czy szminki dany typ urody prezentuje się najlepiej.

Typ urody wiosna

Jeśli masz bardzo delikatny i dziewczęcy typ urody, to jesteś wiosną. Ten typ określa kobiety z jasnymi włosami w różnych odcienaich blondu oraz mało wyrazistą, bardzo jasną oprawą oczu (brwi i rzęsy). Oczy w tym typie są niebieskie, zielone lub jasnoszare. Typ urody wiosna charakteryzuję się też skórą jasną, z widocznymi piegami lub naczynkami. Kobiety w takim typie urody nie wyglądają korzystnie w czarnych ubraniach, ponieważ są za bardzo przytłaczające, za to dobrze wyglądają w ubraniach w ciepłych, jasnych odcieniach lub z delikatnym deseniem. W makijażu warto postawić na delikatność i dziewczęcość – róż do policzków i rozświetlacz w ciepłych odcieniach oraz różową lub brzoskwiniową szminkę do ust.

Zobacz też: Pokruszony puder – jak naprawić?

Typ urody lato

Typ urody jest trochę podobny do typu wiosny, ale różni się kilkoma rzeczami. W tym typie również dominują kobiety z jasnymi włosami, ale też wpadającym w popiel i jasny brąz. Typ urody lato ma ciemniejsze oczy niż wiosna (piwne, brązowe, szare) i ciemniejszą ich oprawę. Jeśli chodzi o koloryt cery, to typ urody lato cechuje się cerą jasną, z różowym lub brzoskwiniowym odcieniem. Dla kobiet o tym typie urody również poleca się jasne odcienie ubrań, a unikanie czerni czy ciemnego brązu.

Typ urody jesień

Typ urody jesień przyporządkowuję się do kobiet o rudych, miedzianych lub kasztanowych włosach. W tym typie urody bardzo widoczne i wyraziste są piegi. Oczy u kobiet w tym typie urody najczęściej są brązowe, piwne, zielone lub niebieskie. Koloryt cery u jesieni jest ciepły, choć mogą też być charakterystyczne blade policzki. Polecane barwy w ubiorze dla kobiet o tym typie urody to brązowy, żółty, zielony, czerwieni. Jeśli chodzi o kolory cieni do powiek i szminek, to tutaj też doskonale sprawdzi się typowo jesienna paleta barw – od jasnych w kolorze kości słoniowej po mocne i wyraziste fiolety.

Może Cię zainteresować: Olej kokosowy zastosowanie

Typ urody zima

Ostatni typ urody to zima. Ten typ charakteryzuję kobiety o czarnych włosach lub ciemnobrązowych i wyrazistej oprawie oczu. Cera w tym typie jest zazwyczaj blada, co tworzy kontrast z oczami i kolorem włosów. U zim charakterystyczna jest też naturalna, czerwona barwa ust. Ten typ urody dobrze wygląda w zimnych odcieniach granatu, burgundu, zieleni i czerni.