Tabletki z sibutraminą w Polsce to leki na otyłość, które zostały wycofane z aptek. Jak działa sibutramina na odchudzanie? Jakie leki zawierały tę substancję?

Zobacz także: Naturalne tabletki na odchudzanie Goji Berry 500

Leki, po których się chudnie

Sibutramina to typowy lek anorektyczny, który hamuje łaknienie oraz przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Przez wiele lat, tabletki zawierające chlorowodorek sibutraminy były dostępne w aptece na receptę i stosowane w przypadku nadwagi i otyłości u osób, które miały problemy z odchudzaniem.


REKLAMA ZEWNĘTRZNA 2024

Oryginalne tabletki z sibutraminą tanio / sprzedam w najniższej cenie, napisz OGLOSZENIA24W@TUTA.IO Gwarancja oryginalności! Cena to 139 zł za 30 szt + 21 zł koszt wysyłki za pobraniem, (płatność przy odbiorze paczki) więcej informacji otrzymasz na maila. Jeżeli zakupiłaś/eś lek ode mnie proszę zostaw swoją opinie poniżej w komentarzu.


UWAGA!!!! Ta reklama nie należy do serwisu medicot, a co za tym idzie nie jest realizowana przez nasz serwis !!! Prosimy także o nie dzwonienie na nasz numer tel. Oraz nie pisanie wiadomości odnośnie zakupu produktów z reklamy, przez nasz formularz kontaktowy. Zapytania prosimy wysyłać bezpośrednio na adres email, podany w ogłoszeniu przez reklamodawce !!!

Stosowanie sibutraminy w terapii nadwagi i otyłości było sposobem na szybką i efektywną redukcję zbędnych kilogramów w przypadku osób, u których inne sposoby odchudzania zawiodły. Niestety kuracja sibutraminą nie dawała długotrwałych efektów, jeżeli pacjenci zapominali o stosowaniu diety i zmianie nawyków żywieniowych.

Leki w Polsce , które zawierają sibutraminę to, m.in.:

Wszystkie te leki zawierają 15mg sibutraminy.

Może Cię zainteresować: Jak po ciąży szybko schudnąć?

Z każdą kolejną kuracją sibutramina może zmniejszać swoją skuteczność, a długotrwałe stosowanie leku lub samodzielne zwiększanie dawek, może zwiększać ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Skuteczne leczenie sibutraminą zawsze musi iść w parze ze zmianą nawyków żywieniowych oraz aktywnym trybem życia.

Przyczyną zaprzestania stosowania sibutraminy w leczeniu nadwagi i otyłości były zalecenia UE. Leki na bazie sibutraminy wycofano z aptek ze względu na niejasne przepisy unijne.

Tabletki odchudzające Meridia

Najpopularniejszym lekiem na bazie sibutraminy były tabletki Meridia. Pozwalały one szybko schudnąć i ograniczały jeden z najbardziej dotkliwych sutków odchudzania, jakim jest uczucie głodu podczas stosowania diety. Meridia doczekała się wielu zamienników dostępnych bez recepty; na rynku co jakiś czas pojawiały się ziołowe preparaty na odchudzanie, które zawierały sibutraminę w nieco mniejszej dawce, jak ta, stosowana w lekach na receptę.

Z losowo wybranej kategorii: Profesjonalny makijaż ślubny zdjęcia / galeria

Meridia gdzie kupić?

Obecnie Meridia oraz inne leki na bazie sibutraminy dostępne są jedynie na czarnym rynku. Obrót sibutraminą możliwy jest ze względu na fakt, iż nie we wszystkich krajach zaprzestano jej stosowania. W Polsce możliwy jest jedynie import docelowy leku Adipex Retard, który dostępny jest na receptę w Czechach. Adipex działa podobnie, jak leki na bazie sibutraminy, ale zawiera inną substancję czynną – fentretminę.

Z losowo wybranej kategorii: Czy adipex jest dostepny w czechach ? Adipex jak rozpoznać oryginał ?

Tabletki z sibutraminą – skutki uboczne i przeciwwskazania:

Sibutramina może powodować skutki uboczne w postaci:

 • Wzmożonego pragnienia,
 • Suchości w ustach,
 • Zaburzeń funkcjonowania układu pokarmowego,
 • Kołatania serca,
 • Niepokoju,
 • Nadmiernej potliwości,
 • Nadciśnienia,
 • Uderzeń gorąca,
 • Chwiejności emocjonalnej,
 • Bezsenności,
 • I innych.

Stosowanie sibutraminy powinno zostać poprzedzone badaniem stanu zdrowia w celu zdiagnozowania ewentualnych problemów sercowo – naczyniowych, chorób wątroby, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, zaburzeń odżywiania, zaburzeń emocjonalnych i chorób psychicznych.

Legalne tabletki na odchudzanie na receptę ? Sibutraminy nie należy stosować u kobiet w ciąży – bezwzględnie podczas kuracji należy stosować skuteczną antykoncepcję! Leki z sibutraminą nie mogą być także stosowane, m.in. u kobiet karmiących, u dzieci i młodzieży, osób chorych na serce, niewydolność nerek i wątroby i osób ze skłonnością do uzależnień.

Stosowałaś/łeś tabletki z sibutraminą? Podziel się swoją opinią w komentarzu pod tym artykułem. Zapraszamy także do dyskusji na naszym forum.