tabletki z piperynąTabletki z piperyną – czy warto je stosować? Piperyna to składnik pieprzu, który odpowiada za jego charakterystyczny smak. Z właściwości odchudzających tego alkaloidu czerpano już w starożytności.

Piperyna odchudzanie

Piperyna jest składnikiem wielu suplementów na odchudzanie. Nie bez powodu, bo jej właściwości wspomagające utratę wagi zostały udowodnione naukowo. Pobudza przemianę materii, ma wpływ na oczyszczanie organizmu, a także usprawnia procesy trawienne. To również dlatego pieprz jest zalecany osobom odchudzającym się – zawarta w nim piperyna dopinguje organizm do spalania tłuszczu, nasilając procesy lipolizy i termogenezy. Znane są też jej właściwości antybakteryjne i przeciwnowotworowe.

Z innej kategorii: Dieta kapuściana zasady

Tabletki z piperyną

Zaletą stosowania preparatów z piperyną jest bardzo niskie ryzyko pojawienia się skutków ubocznych. Ponieważ jest to substancja naturalna, można ją stosować bezpiecznie i bez szkody dla organizmu. Oczywiście przekłada się to na skuteczność, bo przyjmując tego typu suplementy nie możemy liczyć na spektakularny spadek wagi w krótkim czasie. Jednak w połączeniu z dietą i wysiłkiem fizycznym tabletki z piperyną mogą mieć bardzo wyraźne działanie wspomagające.

Co to jest piperyna i ile kosztuje?

Na rynku znajdziemy wiele preparatów z piperyną, dlatego przed zakupem warto sprawdzić, jaką ilość substancji czynnej zawiera dany produkt. Najlepiej, jeśli będzie to 95% czystej piperyny. Takim stężeniem mogą pochwalić się producenci suplementów Piperyna FortePiperyna Kenayag, Piperine czy Aliness Piperyna. Koszt zależy oczywiście od firmy oraz rodzaju specyfiku i mieści się w szerokich granicach 20-60 zł za opakowanie.

Powiązany tematycznie: Tabletki Zelixa sprzedam

Opinie na temat tabletek z piperyną

Jak w przypadku większości suplementów, tak i tutaj opinie są podzielone. Z pewnością po piperynę nie powinny sięgać osoby, które pragną schudnąć wyłącznie za pomocą przyjmowanych leków. Piperyna ma działanie jedynie wspomagające, a proces odchudzania powinien być oparty przede wszystkim na zmniejszeniu ilości kalorii w diecie i wprowadzeniu intensywnego wysiłku fizycznego. Jeśli zależy nam na „podkręceniu” metabolizmu i nasileniu spalania tkanki tłuszczowej, wówczas piperyna może być dobrym wyborem.

Stosowałeś tabletki z piperyną? Wyraź swoją opinię, aby ułatwić decyzję o zakupie suplementu innym użytkownikom.