Tabletki Validol to preparat bez recepty działający uspokajająco i nasennie. Lek daje uczucie świeżości i pogłębia oddech. Preparat wskazany jest w łagodzeniu stanów napięcia nerwowego, podniecenia i niepokoju. Validol jest lekiem działającym jedynie w sytuacjach lekkiego napięcia. W przypadku poważnych problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie zgłosić się do lekarza.

Może cię zainteresować: Co to są węglowodany?

Validol działa i jest zwykle dobrze tolerowany, ale nie wszyscy jednak mogą go przyjmować. Uważać powinni pacjenci z przepukliną rozwaru przełykowego, bo może dojść do nasilenia dolegliwości. W takiej sytuacji należy z leku zrezygnować. Należy zachować ostrożność u osób z chorobą wrzodową oraz ze zmianami zapalnymi przewodu pokarmowego. W przypadku nietolerancji cukrów należy przed przyjęciem leku skontaktować się z lekarzem. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią przed zastosowaniem leku również powinny poradzić się lekarza lub farmaceuty. Leku nie można stosować jednocześnie  z inhibitorami MAO ( leki przeciwdepresyjne) oraz z innymi lekami uspokajającymi, bo może nasilić ich działanie. Nie zaleca się stosowania tabletek u dzieci i młodzieży. Validol zawiera izowalerianian mentylu i z tego powodu może  wywierać niewielki wpływ na prowadzenie samochodu i obsługę maszyn.

Losowo wybrany temat: Lek Deprim

Tabletki Validol to tabletki do ssania. Należy je ssać między posiłkami 3 x na dobę. Nie zaleca się zwiększania dawki, bo może to być szkodliwe.