Tabletki powstrzymujące apetyt to jeden ze sposobów na szybkie odchudzanie. Jakie związki hamują głód podczas stosowania diety odchudzającej? Jak zapanować nad ciągłą chęcią podjadania?

Przeczytaj koniecznie: Dlaczego nie mogę schudnąć?

Uczucie głodu na diecie

Nadmierny apetyt przyczyny – jeżeli znasz nieprzyjemne i doprowadzające niemal do szału uczucie ciągłego ssania w żołądku, może to oznaczać, że stosujesz nieodpowiednio skomponowaną dietę. Oczywiście powodów dużego apetytu może być wiele. Na zwiększenie łaknienia wpływają zaburzenia funkcjonowania gruczołu tarczycy, cukrzyca typu II, nerwica, przewlekły stres, zaburzenia snu i bezsenność, a nawet fazy cyklu menstruacyjnego i zespół napięcia przedmiesiączkowego w przypadku żeńskiej części ludzkiej populacji.

Częstym powodem nadmiernego apetytu, przede wszystkim na słodycze, jest ograniczenie ilości węglowodanów złożonych w diecie, prowadzące do hipoglikemii, choroby pasożytnicze i nieregularne spożywanie posiłków.

Tabletki ograniczające apetyt

Szukając skutecznego sposobu na ograniczenie łaknienia, warto na początek zastanowić się nad swoimi codziennymi nawykami żywieniowymi oraz wykluczyć ewentualne choroby somatyczne i psychiczne, które mogą powodować duży apetyt.

Czym oszukać apetyt?

Tabletki na duże łaknienie bez recepty to obecnie – przede wszystkim – suplementy diety zawierające błonnik pokarmowy, chrom oraz chitosan. Działanie tego typu tabletek jest skierowane do osób na diecie, które nie mają większych problemów z nadwagą i otyłością, ale chcą szybciej schudnąć i ograniczyć ryzyko wystąpienia efektu jo-jo.

Przeczytaj także: Czeska apteka internetowa adipex / Czy adipex i meridia uzależnia ?

Suplementy nie są w stanie pomóc osobom, u których nadmierny apetyt wynika z działania czynników psychologicznych oraz jest związany z chorobami somatycznymi. W takich przypadkach stosowano niegdyś leki anorektyczne, których obecnie nie można nabyć w legalnej sprzedaży.

 Może cię zainteresować temat: Oxycontin Zamienniki 80 mg – dawka śmiertelna – bez recepty

Meridia odchudzanie

Wśród najczęściej stosowanych leków na duży apetyt królowały tabletki o nazwie Meridia 15 i jej generyki np. Afibron, Reduce, Zelixa, Lindaxa. Leki te zawierały w swoim składzie chlorowodorwk sibutraminy i stanowił skuteczne wsparcie terapii odchudzającej u osób ze znaczną nadwagą i otyłością. Przez pewien czas sibutramina w mniejszej dawce była dostępna pod postacią suplementów diety bez recepty o nazwie Meizitang i Lida. Działanie sibutraminy opierało się na blokowaniu uczucia głodu, dzięki czemu osoby ją stosujące, mogły spożywać mniejsze porcje pokarmów i w końcu pozbyć się nadmiaru kilogramów.

O zamiennikach Meridii możesz przeczytać w artykule: „Zamiennik Meridii dostepny w aptece.”

Z losowo wybranej kategorii: Jak najszybciej wyleczyć przeziębienie?

Ciągłe łaknienie redukowano także lekami o nazwie Adipex Retard (fenteramina), tabletki zawierające mazindol np. Teronac i Sanorex oraz leki zawierające deksfenfluraminę np. Isolipan.

Tabletki powstrzymujące apetyt

Leki anorektyczne w Polsce – anorektyki nie są obecnie stosowane w farmakologicznym leczeniu otyłości i nadwagi. Wszystkie z wymienionych powyżej substancji o działaniu anorektycznym, zostały wycofane z rynku w europie i można je dostać jedynie w krajach poza Unią Europejską. Niestety skuteczność leczenia, w tym przypadku, nie zawsze szła w parze z brakiem efektów ubocznych, a leki stosowane w zbyt dużych dawkach np. przez niecierpliwych i chcących przyśpieszyć efekty kuracji pacjentów, mogły spowodować poważne zagrożenie dla zdrowia. Był to główny powód wycofania Meridii i innych leków anorektycznych z rynku.

Masz swoje sposoby na hamowanie apetytu? Stosowałaś/łeś leki anorektyczne lub suplementy diety hamujące łaknienie? Podziel się z innymi swoją opinią w komentarzu pod tym artykułem lub na naszym forum. Zapraszamy do dyskusji 🙂