Tabletki Persen forte, a w zasadzie kapsułki to lek stosowany do łagodzenia stanów napięcia emocjonalnego, niepokoju i trudności w zasypianiu. Persen dostępny jest bez recepty. Jest preparatem roślinnym i zawiera suchy wyciąg z kozłka, suchy wyciąg z melisy oraz suchy wyciąg z mięty. Persen forte ma niezłe opinie, ale pomaga jedynie w stanach lekkich. W przypadku silnego pobudzenia, nasilonej nerwicy, bezsenności czy w przypadku choroby psychicznej należy udać się do lekarza.

Może cię zainteresować: Trittico na bezsenność

Persen forte dawkowanie

  • W stanach niepokoju czy pobudzenia: 1-2 kapsułki 2-3 razy na dobę.
  • W trudnościach z zasypianiem lub w zaburzeniach snu 2 kapsułki przed snem.

Losowo wybrany temat: Cukinia z papryką i pomidorami

Persen forte jest lekiem ziołowym, ale nie wszyscy mogą go przyjmować. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na składniki preparatu i nietolerancja waleriany. Leku nie wolno podawać również dzieciom i młodzieży oraz pacjentom z nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy. Jeśli chodzi o kobiety w ciąży i karmiące piersią to mogą przyjmować lek, jedynie po konsultacji z lekarzem. W każdym przypadku nie wolno przekraczać zalecanej dawki leku.

Pacjenci przyjmujący po 2 kapsułki 2-3 razy na dobę, nie powinni dwie godziny po zażyciu leku prowadzić samochodu i obsługiwać maszyn.