Tabletki na otyłość. Postępująca fala otyłości w Polsce to problem, który musi zostać rozwiązany. Skutki braku aktywności fizycznej oraz stosowania nieodpowiedniej diety widoczne są już niemal na każdym kroku. Jak walczyć z nadwagą i otyłością? Jak odzyskać szczupłą sylwetkę i zdrowie, które tracimy wraz z każdym nadprogramowym kilogramem?

Zobacz także: Mysimba sprzedam

Często nie zdajemy sobie sprawy, że wraz z przyrostem zbędnej tkanki tłuszczowej rujnujemy nasze zdrowie. Niestety przybieranie na wadze nie jest problemem, a sprzyja mu zmiana nawyków żywieniowych Polaków oraz siedzący tryb życia, którego skutki można porównać do destrukcyjnego wpływu na zdrowie używek w postaci papierosów czy alkoholu.

Powiązany tematycznie: Ranking tabletek odchudzających

Zdrowe odchudzanie

Jak walczyć z otyłością? Najlepszym sposobem przeciwdziałania nadwadze i otyłości jest prowadzenie aktywnego trybu życia oraz stosowanie zdrowej i prawidłowo zbilansowanej pod względem zawartości składników odżywczych diety. Pomocne w dążeniu do odzyskania szczupłej sylwetki są także tabletki na otyłość, które pomagają walczyć z uczuciem głodu, dodają energii w czasie stosowania diety, a także dostarczają do organizmu niezbędnych mu składników odżywczych np. witamin i minerałów. Jedne ze skuteczniejszych leków to były: Adipex czy też meridia.

Tabletki na otyłość można podzielić na dwie grupy.

Po pierwsze są to naturalne suplementy odchudzające o działaniu przyśpieszającym metabolizm, redukującym uczucie głodu i wspomagającym spalanie tkanki tłuszczowej. W zależności od składu suplementów wyróżniamy tutaj spalacze tłuszczu, preparaty wspomagające odchudzanie oraz naturalne tabletki na nadwagę, które poprzez kompleksowe działanie pomagają wytrwać na diecie i wspomagają organizm w dążeniu do uruchomienia procesów spalania rezerwy tłuszczowej.

Może Cię zainteresować: Cera tłusta podkład

Suplementy diety odchudzanie forum

Wśród suplementów na nadwagę warto szukać tabletek zawierających składniki znane ze swojego odchudzającego działania np. jagody acai i jagody goji, zieloną kawę, afrykańskie mango czy zieloną herbatę. Tego typu preparaty nie tylko działają w sposób bezpieczny dla zdrowia, ale także są skarbnicą cennych związków aktywnych, których brakuje w niskokalorycznej diecie między innymi, naturalnych antyoksydantów, niezbędnych aminokwasów, czy witamin oraz minerałów.

Otyłość leczenie farmakologiczne

Drugą grupą tabletek odchudzających są leki na otyłość dostępne na receptę. Z roku, na rok, na Polskim rynku jest ich coraz mniej, choć znane ze swojego skutecznego działania środki są często jedynym ratunkiem dla osób z nadwagą oraz otyłością wynikającą np. z zaburzeń emocjonalnych czy braku kontroli nad ilością spożywanych posiłków. Tabletki na otyłość dedykowane są najczęściej dla osób o wysokim wskaźniku BMI, który wskazuje na bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia, spowodowane nadmiarem zbędnych kilogramów.

Leczenie nadwagi leki

Tabletki na otyłość na receptę to preparaty, które w większości oddziałują na układ nerwowy, przez co hamują apetyt i pomagają szybko pozbyć się nadwagi. Preparaty odchudzające na receptę często bazują na takich składnikach aktywnych jak odznaczająca się wyjątkową skutecznością sibutramina. Najbardziej znanym lekiem na odchudzanie, na bazie sibutraminy są tabletki Meridia, które doczekały się już szeregu zamienników np. Zelixa, Lindaxa czy Reduxin. Niestety, preparaty odchudzające o silnym i skutecznym działaniu nie są polecane dla każdego. Przede wszystkim ich stosowanie wykluczają różne choroby np. choroby serca, ciąża, karmienie piersią czy depresja oraz skłonność do uzależnień.