Szybkie sposoby na pryszcze. Cera trądzikowa uprzykrza życie i sprawia, że stopniowo zmniejsza się Twoje poczucie własnej wartości. Dlaczego powstają pryszcze i jaka jest przyczyna trądziku? Jak pozbyć się niedoskonałości z twarzy, pleców oraz dekoltu?

Pryszcze na twarzy przyczyny

Z innej kategorii: Zdrowe dietetyczne śniadanie

Skąd się biorą pryszcze na twarzy? Powodów powstawania trądziku może być wiele. Zmiany hormonalne zachodzące w organizmie podczas okresu dojrzewania, miesiączki czy ciąży, stres, zła dieta oraz skłonności genetyczne w równej mierze wpływają na pojawienie się niedoskonałości w postaci ropnych krost, grudek i zaskórników. Trądzik najczęściej pojawia u osób posiadających cerę tłustą oraz mieszaną, gdyż nadmierna produkcja sebum (łoju) wpływa na zatykanie porów skóry i sprzyja rozwojowi bakterii, dla których sebum jest doskonałą pożywką.

Może Cię zainteresować: Mango w diecie

Ropne krosty na twarzy przyczyny

Jedną z przyczyn powstawania trądziku jest też nieodpowiednia pielęgnacja cery – stosowanie mydła do mycia twarzy, które wysusza skórę i powoduje nasilanie się wydzielania sebum oraz kosmetyków, zawierających alkohol, parabeny, sylikony, SLS-y i inne drażniące substancje, które znajdziemy nawet w produktach przeznaczonych specjalnie do pielęgnacji cery trądzikowej.

Trądzik osób dorosłych

Trądzik i pryszcze na twarzy to nie tylko zmora młodzieży. Pryszcze u dorosłych pojawiają się równie często, powodując szereg poważnych problemów między innymi podczas wykonywania codziennej pracy, która wymaga nienagannej prezencji. Wypryski na twarzy po 30 to obecnie powszechna dolegliwość nawet u osób, które w okresie dojrzewania nie miały problemu z cerą. Wypryskom na twarzy sprzyja nieodpowiednia dieta oraz stres, a także w przypadku kobiet zmiany hormonalne związane z fazami cyklu menstruacyjnego.

Koniecznie przeczytaj: Polecane diety odchudzające

Szybkie sposoby na pryszcze

Jak pozbyć się trądziku niezależnie od wieku? Sposobów na trądzik jest wiele, ale aby były naprawdę skuteczne należy jednocześnie zastosować leczenie dietą, preparatami oczyszczającymi skórę od wewnątrz oraz działające na skórze kosmetyki ograniczające wydzielanie sebum i rozwój bakterii. Ważne, aby nigdy nie wyciskać krost, gdyż powoduje to jedynie powstawanie blizn i sprzyja rozprzestrzenianiu się zmian trądzikowych.

Do najskuteczniejszych sposobów na walkę z trądzikiem zaliczyć możemy:

  • stosowanie suplementów diety, które skutecznie zmniejszają wydzielanie sebum i redukują niedoskonałości oraz pozostałe po nich szpecące blizny np. lek Derminax, który w przeciwieństwie do silnych retinoidów nie powoduje działań ubocznych,
  • stosowanie profesjonalnych kosmetyków do cery trądzikowej,
  • stosowanie diety ubogiej w tłuszcze nasycone, cukry proste oraz produkty przetworzone np. fast-foody