Syrop Neospasmina  stosowany jest w problemach typu napięcie nerwowe, stany lękowe czy bezsenność.  Lek uspokaja, koi, relaksuje i pomaga zasnąć. Syrop jest preparatem z naturalnych składników. Zawiera płynny wyciąg z owoców głogu oraz kozłka, czyli waleriany. Syrop zawiera też 10% etanolu. Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych i ewentualnie dzieci powyżej 6 lat z tym że o podaniu go dzieciom i młodzieży powinien zadecydować lekarz. Syrop Neospasmina przeznaczony jest dla osób zdrowych psychicznie, bo nie leczy poważnych zaburzeń. W przypadku ich wystąpienia należy skontaktować się z lekarzem.

Może cię zainteresować: Tabletki Validol

Dawkowanie (osoby dorosłe)

  • Łagodne stany napięcia i niepokoju – 10 ml syropu 2-3 razy na dobę.
  • Trudności z zasypianiem – 15 ml syropu około 30 minut przed snem.

Syrop Neospasmina opinie  ma dobre, ale nie jest lekiem dla każdego. Nie wolno go stosować u pacjentów uczulonych na którykolwiek składnik preparatu,  z uszkodzonym mózgiem oraz u chorych psychicznie. Ze względu na zawartość alkoholu może być niebezpieczny dla osób z chorobą alkoholową. Nie jest zalecane stosowanie go jednocześnie z syntetycznymi środkami uspokajającymi. Raczej nie powinny go stosować kobiety w ciąży ani karmiące piersią. Ostrożne powinny być osoby z grupy wysokiego ryzyka, czyli np. chore na padaczkę czy ze schorzeniami wątroby oraz te, które cierpią na nietolerancje niektórych cukrów, ponieważ syrop zawiera sacharozę. Lek może zaburzać zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Losowo wybrany temat: Kruche kości

Nie wolno przekraczać zaleconej dawki. Maksymalna dawka dzienna to 40 ml. Korzeń kozłka w większych dawkach niż 20 g co odpowiada 177,7 ml syropu może powodować zmęczenie, skurcze brzucha, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, rozszerzeni źrenic i drżenie rąk.