Suche, szorstkie i popękane pięty oraz skóra stóp to problem bardzo wielu osób. Nadchodzi wiosna i czas odkrytych butów, więc warto zając się swoimi stopami i zadbać o to, żeby wyglądały zadbanie. Jak szybko poradzić sobie z problemem suchych pięt?

Co jest powodem pękających i suchych pięt?

Powodów suchych i pękających pięt jest bardzo dużo. Po pierwsze, mogą być to osobiste uwarunkowania, nieodpowiednia higiena stóp i noszenie źle dobranego, niewygodnego obuwia. Kolejną przyczyną może być zbyt niski poziom witaminy A w organizmie. Na pękanie pięt może mieć też wpływ znaczna otyłość oraz niektóre schorzenia np. cukrzyca, grzybica lub łuszczyca. Wymienione przyczyny mogą być powodem zgrubienia i zrogowacenia skóry na piętach.

Zobacz też: Ostroga piętowa – co robić?

Jak radzić sobie z problemem suchych pięt?

Jeśli borykasz się z problem suchych pięt, to musisz zadbać o to, aby odpowiednio je zregenerować. Skóra w tym miejscu potrzebuje przede wszystkim głębokiego nawilżenia oraz odżywienia. Mogą być w tym pomocne kremy, maści i balsamy z zawartością odpowiednich składników odżywczych oraz kąpiele stóp lub domowe sposoby.

Losowo wybrany temat: Czeska apteka internetowa adipex retard 75 mg – Meridia 15 mg Czechy

Co powinien zawierać dobry krem do stóp? Z pewnością witaminy, szczególnie A i E (możesz wybrać apteczną maść z dużym stężenie tych składników np. Retimax). Kolejnym składnikiem, który powinien znaleźć się w Twoim kremie jest mocznik, który ma silne działanie nawilżające, znajdziesz go np. w kremie Happy End marki Bielenda. Dobrze, aby krem zawierał też lanolinę, która otacza skórę płaszczem hydrolipidowym (np. krem Podoflex).

Warto przeczytać: Jak się pozbyć żylaków?

Kolejnym sposobem są kąpiele dla stóp, które możesz wykonać z użyciem naturalnych składników np. mleka, siemienia lnianego, olejków naturalnych, czy ekstraktów z szałwii lub rumianku. Pomocne mogą być też sole lecznicze, które kupisz w każdej aptece np. sól z uzdrowiska Iwonicz. Przed zastosowaniem kremów, warto po takich kąpielach użyć też peelingu do stóp, możesz skorzystać z tego, którego używasz do ciała albo przygotować własny – wystarczy cukier lub sól połączone z olejem kokosowym albo oliwą z oliwek.

Zobacz także: Czy adipex jest wykrywalny we krwi ?