Piękne i długie rzęsy to marzenie każdej kobiety. Podkreślone rzęsy optycznie powiększają oko oraz sprawiają, że spojrzenie jest bardziej wyraziste i zmysłowe. Nie każdy jednak ma to szczęście, że jego rzęsy są długie i zalotnie podkręcone z natury. W takich sytuacjach warto znać kilka trików w makijażu rzęs oraz odpowiednio o nie dbać, aby zawsze wyglądały pięknie. Jaki jest najlepszy sposób na rzęsy?

Zobacz też: Odżywki do rzęs ranking

Odżywianie rzęs

Wydaje się, że malowanie rzęs tuszem to jedyny zabieg kosmetyczny, który powinniśmy wykonywać, aby rzęsy wyglądały ładnie. Nic bardziej mylnego, ponieważ o rzęsy również należy dbać i je odżywiać. Obecnie mamy na rynku do wyboru szereg odżywek do rzęs lub serum, które mają różne działanie – odżywiają, zapobiegają nadmiernemu wypadaniu oraz przyspieszają wzrost rzęs i sprawiają, że stają się one grubsze i dłuższe. Przykłady takich kosmetyków to – odżywka Long 4 Lashes, skoncentrowane serum do rzęs 3w1 marki Eveline lub regenerujący krem do rzęs L’biotica. Przy używaniu odżywek trzeba dokładnie zapoznać się z ulotką i uważać na to, aby nie wprowadzić kosmetyku do wnętrza oka, lecz jedynie na rzęsy.

Z innej kategorii: Modafinil czy armodafinil który wybrać – Leki dodające energii na koncentracje

Domowe sposoby na odżywianie rzęs

Oprócz sklepowych odżywek do rzęs, można również o nie zadbać stosując domowe sposoby, które są naturalne i niedrogie. Domowymi składnikami, które dobrze działają na odżywianie i stymulują porost rzęs są m.in. oliwa z oliwek oraz olejek rycynowe. Te składniki można aplikować  w niewielkiej ilości na rzęsy za pomocą starej szczoteczki z tuszu do rzęs (trzeba oczywiście wcześniej ją dokładnie oczyścić). Tak jak w przypadku odżywek, należy uważać, aby składniki te nie dostały się do oka, a jedynie na rzęsy.

Losowo wybrany temat: Czeska apteka internetowa adipex / Czy adipex i meridia uzależnia ?

Warto przeczytać: Skuteczna odżywka do rzęs

Triki kosmetyczne

Kolejny sposób rzęsy to stosowanie kilku trików przy makijażu oczu. Po pierwsze, warto zaopatrzyć się w zalotkę do rzęs. Jeśli nigdy wcześniej jej nie używałaś, to bardzo szybko zobaczysz, że działa cuda i potrafi świetnie „wyciągnąć” rzęsy i je podkręcić, możesz użyć zalotki tradycyjnej lub elektrycznej. Aby Twoje rzęsy, były piękne pamiętaj też o właściwym wykonywaniu demakijażu oczu, nie można mocno pocierać rzęs i przyciskać płatkiem kosmetycznym, gdyż powoduje to ich osłabienie i wypadanie. Popularnym trikiem makijażowym, które powoduje efekt otwarcia oka oraz optycznie zagęszcza rzęsy jest malowanie kreski eyelinerem na powiece. Nie musisz od razu malować teatralnie grubej kreski, wystarczy delikatna, aby optycznie zagęścić linie rzęs.

Z innej kategorii: Czy adipex jest wykrywalny we krwi ?