Jak mieć ładne nogi? To pytanie zadaje sobie mnóstwo kobiet, zwłaszcza latem, kiedy odkrywamy więcej ciała i zakładamy krótkie szorty i sukienki. Oczywiście ideałem dla wielu są smukłe i długie nogi, ale korzystając z kilku trików nawet kobiety o krótkich i masywnych nogach mogą wyglądać atrakcyjnie. Poznaj sposób na piękne nogi.

Jak zadbać o nogi? Pierwszy krok to dokładne oczyszczenie skóry i złuszczenie martwego naskórka. W tym celu najlepiej sprawdzi się gruboziarnisty peeling, który pozwoli na doskonałe przygotowanie skóry na dalsze zabiegi pielęgnacyjne. Gdy już wykonamy peeling warto wykonać też masaż ud, nóg i pośladków np. za pomocą ostrej gąbki lub specjalnego masażera. Ten trik warto wykonywać codziennie, aby zredukować cellulit. Kolejnym trikiem zmniejszającym cellulit jest stosowanie na przemian ciepłych i zimnych strumieni wody na skórę nóg.

Zobacz też: Jak się pozbyć żylaków?

Sposób na piękne nogi. Kolejny krok to nawilżenie skóry. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się wszelkie olejki i oliwki np. olej kokosowy czy olej arganowy, ponieważ silnie regenerują skórę i zapobiegają jej nadmiernemu wysuszeniu.

Jak mieć ładne nogi? Kolejny istotny punkt to depilacja. Nogi, które są gładkie wyglądają atrakcyjnie, nawet jeśli nie są nogami supermodelki. Latem warto postawić na depilację długotrwałą, czyli np. depilacje woskiem.

Warto przeczytać: Pajączki na nogach leczenie

Aby nogi wydawały się smuklejsze warto dodać im trochę zdrowego kolorytu, jeśli nogi są opalone, to wydają się optycznie smuklejsze. Sposób na piękne nogi, to nie tylko opalania się, ale też korzystanie z balsamów brązujących lub rozświetlających, które dają również zadawalający efekt.  Jeśli wybierasz się na jakąś imprezę możesz skorzystać też ze specjalnych rajstop w sprayu, które dostaniesz w każdej drogerii. Sprawiają one wrażenie, że nogi są opalone i rozświetlone. Ciekawym trikiem jest również pomieszanie oleju kokosowego z odrobiną rozświetlacza do twarzy i zaaplikowanie na nogi, osiągniesz tym samym świetny efekt.

Nie zapomnij również o swoich stopach. Koniecznie zrób również peeling w tych miejscach i użyj pumeksu. Jeśli chodzi o nawilżenie skóry stóp, to możesz użyć jakiegokolwiek kremu lub kupić specjalny krem do stóp. Nie zapomnij też o wykonaniu manicure i wykorzystaj letnie kolory lakieru na paznokciach, Stopy odpowiednio wypielęgnowane z wymalowanymi paznokciami będą świetnie wyglądać w letnich sandałkach.