Spirulina to zielona mikroskopijna alga, która wykazuje szereg pozytywnych dla organizmu właściwości. Dowiedz się dlaczego warto sięgnąć po ten niezwykły suplement diety.

Co zawiera spirulina?

Sekret tak wspaniałego działania spiruliny to przede wszystkim bogactwo składników odżywczych. Spirulina zawiera bardzo dużą ilość (nawet więcej niż mięso) pełnowartościowego białka, które dobrze się przyswaja oraz osiem aminokwasów egzogennych, które zapewniają prawidłowe funkcjonowania organizmu. Spirulina jest szczególnie polecana dla osób na diecie wegańskiej i wegetariańskiej, ponieważ jest bardzo dobrym źródłem białka.

Ponadto, spirulina zawiera cenne witaminy m.in. witaminy z grupy B, D, E, K, C i A oraz beta karoten i minerały – żelazo, potas, magnez, fosfor. Oprócz tego, zielona alga zawiera również kwas tłuszczowy gamma- linolenowy, który jest tzw. dobrym tłuszczem oraz kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Spirulinę można kupić w postaci proszku, który można dodawać np. do zdrowotnych koktajli  czy soków z owoców i warzyw lub w postaci kapsułek. Smak algi jest dość specyficzny i może być dla niektórych nie do przyjęcia, ale w połączeniu z koktajlami jest o wiele lepiej.

Zobacz też: Chlorella tabletki opinie

Właściwości zdrowotne spiruliny

Dzięki takiemu bogactwu składników odżywczych, regularne spożywanie spiruliny może wzmocnić organizm, polepszyć ogólne samopoczucie oraz pomóc pokonać wiele dolegliwości. Spirulina działa na organizm wzmacniająco i poprawia odporność oraz pomaga zwalczyć infekcje bakteryjne i wirusowe. Zielona alga jest również pomocna w leczeniu alergii, ponieważ wykazuje działanie antyhistaminowe. Co więcej, spirulina działa oczyszczająco i pozwala pozbyć się z organizmu substancji toksycznych.

Warto przeczytać: Miód Manuka właściwości

Ponadto, alga zapobiega nowotworom, dzięki swojemu działaniu antyoksydacyjnemu oraz chorobom krążenia, pomaga też uregulować ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Spirulina zawiera też biotynę, która poprawia wygląd włosów, skóry i paznokci. Zielona alga jest również poleca dla osób, które są na diecie odchudzającej, ponieważ pozwala lepiej kontrolować podjadanie i redukuje apetyt.