O pozytywnym wpływie śniadania na nasz organizm powstała niezliczona liczba artykułów i prac (mniej lub bardziej naukowych). Zgoda. Jest to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego? Po nocnej przerwie spędzonej na regeneracji (ściśle związanej z brakiem jedzenia), zadaniem śniadania jest dostarczenie niezbędnej energii i składników odżywczych.

Zdrowy poranek, czyli energia na cały dzień

Nasza rosnąca świadomość istnienia pozytywnego wpływu śniadania na organizm sprawia, że przywiązujemy coraz większa wagę do tego, co pojawia się na naszym porannym talerzu. Zmiana mentalności odrzuca bezrefleksyjne spożywanie posiłku, zastępując je intencjonalnym wyborem dania i jego składników.

Tak jak już zostało to wspomniane tytułem wstępu, śniadanie jest kluczowym posiłkiem, ponieważ dostarcza niezbędnej energii na najbliższe godziny po przebudzeniu. Jedząc je, jesteśmy wydajniejsi i bardziej skoncentrowani na zaplanowanych aktywnościach. Co powinno zawierać śniadanie, aby było jak najbardziej wartościowe? Przede wszystkim warto zadbać, aby pierwszy posiłek dnia był bogaty w węglowodany złożone (dzięki nim stężenie cukru we krwi rośnie stopniowo przez dłuższy czas), witaminy z grupy B, magnez, cynk, białko oraz błonnik pokarmowy.

Ponadto śniadanie nie powinno być… nudne! Jeśli nie masz pomysłu, nic nie szkodzi, śpieszymy z pomocą –

Przeczytaj także: Czeska apteka internetowa adipex / Czy adipex i meridia uzależnia ?

Pomysły na ciekawe śniadanie

Dzień możemy rozpocząć od odrobiny słodyczy. Kalorie i tak spalimy w najbliższych godzinach. Koniecznie sprawdźcie nasze cztery propozycje na słodki poranek! Oto one:

  • dżemowe rollsy śniadaniowe (https://uwielbiam.pl/przepis/drozdzowo-dzemowe-rollsy-sniadaniowe) – jakie nadzienie wybierzemy, zależy od naszych upodobań. My proponujemy niskosłodzony dżem malinowy;
  • Placki gryczane z kiwi i granatem idealne śniadanie dla wszystkich żyjących fit;
  • Bezglutenowe gofry czekoladowe z dżemem malinowym i owocami  do zrobienia w zaledwie 15 minut;
  • Pieczona ricottowa owsianka z borówkami i dżemem jagodowym –  uczta dla oczu i podniebienia!

To który z pomysłów wykorzystasz jutro rano?