Silcatil krem na odciski opinie. Odciski na stopach powodują dyskomfort i utrudniają normalne funkcjonowanie. Jak zadbać o stopy, pozbyć się odcisków i dodatkowo zabezpieczyć się przed powstawaniem nowych zmian na skórze?

Zobacz także: Coca cola zawartość cukru

Odciski i modzele to nie tylko kobiecy problem. Także mężczyźni cierpią z powodu pojawienia się bolesnych zgrubień i rogowych narośli na skórze stóp, zwłaszcza gdy na co dzień pracują w uciskających i obcierających skórę butach roboczych.  

Silcatil na odciski opinie

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się odcisków. Te typowo domowe wymagają czasu, gdyż najczęściej polegają na moczeniu stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła, soli lub ziół i usuwaniu odcisków z pomocą pumeksu, lub nawet skalpela. Niestety korzystając z ostrych narzędzi podczas zabiegów samodzielnego usuwania odcisków, łatwo o zranienie i zakażenie uszkodzonej skóry, więc lepiej postawić na specjalistyczne preparaty do usuwania odcisków i pielęgnacji stóp np. Silcatil maść.

Może Cię zainteresować: Zdobienia ślubne paznokci – Jakie paznokcie na ślub

Silcatil krem na odciski opinie

Silcatil krem wykazuje właściwości złuszczające i łagodzące oraz nawilża skórę stóp, więc może być także stosowany w przypadku nadmiernej suchości skóry oraz podrażnień. Dzięki zawartości kwasu mlekowego oraz kwasu salicylowego Silcatil doskonale radzi sobie z nadmiernym rogowaceniem skóry, a dodatek naturalnych wyciągów z migdałów i śliwy zapewnia dogłębne nawilżenie i wygładzenie skóry stóp. Po zastosowaniu kremu, który działa keratolitycznie i zmiękcza odciski oraz modzele, znacznie łatwiej jest je usunąć, bez konieczności uciekania się do wykorzystania ostrych narzędzi chirurgicznych.

Z losowo wybranej kategorii: Panierka z KFC przepis

Krem Silcail sukcesywnie stosowany na skórę, gdzie najczęściej tworzą się odciski, pomaga zredukować ryzyko powstawania nowych zmian skórnych. Warto, jednak pamiętać, że jest to produkt przeznaczony do miejscowego stosowania. W sytuacji nadmiernego rogowacenia skóry na całych stopach, lepiej zastosować dobre skarpetki złuszczające, choć w przypadku zastosowania niektórych produktów może występować długotrwałe złuszczanie się naskórka, które sprawia, że stopy wyglądają nieestetycznie. Z tego względu kurację lepiej przeprowadzać w okresie, gdy jeszcze pogoda nie pozwala na noszenie odkrywającego stopy obuwia.

Silcatil krem na odciski forum

Opinie o kremie Silcatil są raczej pozytywne. Osoby stosujące ten produkt podkreślają skuteczność jego działania oraz zachwalają stosunkowo niską cenę. Jednakże, w przypadku wyjątkowo opornych odcisków i zrogowaceń jedna, czy dwie aplikacje kremu raczej nie przyniosą oczekiwanych efektów. Aby pozbyć się dużych odcisków, należy posmarować zmianę na skórze stopy i zabezpieczyć ją plastrem, aby krem lepiej się wchłonął. Silcatil w formie kremu można stosować 2 razy dziennie. Stosując krem Silcatil na noc, warto na stopy nałożyć bawełniane skarpetki.

Zobacz również: Czy meridia jest skuteczna – który lek jest skuteczniejszy adipex czy meridia ?

Silcatil odciski

Stosowałeś krem Silcatil na odciski? Znasz inne produkty na odciski, które warto polecić? Podziel się swoją opinią na temat skuteczności ich działania na naszym forum. Zapraszamy do dyskusji!