Sibutramina 20 – jak działa sibutramina na odchudzanie? Jakie są wskazania do stosowania sibutraminy? Jeżeli szukasz odpowiedzi na te pytania, to zapraszamy do lektury poniższego artykułu. Przeczytaj także:Lek na zahamowanie apetytu

Sibutramina (chlorowodorek sibutraminy) to związek chemiczny, który największą popularnością wśród osób z nadwagą i otyłością cieszył się w latach 90.tych ubiegłego stulecia.


REKLAMA ZEWNĘTRZNA 2024

Oryginalna sibutramina 20 tanio / sprzedam w najniższej cenie, napisz OGLOSZENIA24W@TUTA.IO Gwarancja oryginalności! Cena to 157 zł za 30 szt + 23 zł koszt wysyłki za pobraniem, (płatność przy odbiorze paczki) więcej informacji otrzymasz na maila. Jeżeli zakupiłaś/eś lek ode mnie proszę zostaw swoją opinie poniżej w komentarzu.


UWAGA!!!! Ta reklama nie należy do serwisu medicot, a co za tym idzie nie jest realizowana przez nasz serwis !!! Prosimy także o nie dzwonienie na nasz numer tel. Oraz nie pisanie wiadomości odnośnie zakupu produktów z reklamy, przez nasz formularz kontaktowy. Zapytania prosimy wysyłać bezpośrednio na adres email, podany w ogłoszeniu przez reklamodawce !!!


Leki anorektyczne

Sibutramina zaliczana jest do grupy leków anorektycznych. Oznacza to, że związek ten hamuje łaknienie poprzez wpływ na receptory mózgowe. Sibutramina hamuje mechanizmy zwrotnego wychwytu serotoniny i noradrenaliny. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie ilości i kaloryczności spożywanych pokarmów bez ciągłego uczucia głodu.

Losowo wybrany temat: Czeska apteka internetowa adipex / Czy adipex i meridia uzależnia ?

Sibutramina została początkowo dopuszczona do stosowania na terenie USA, gdzie odsetek osób z nadwagą oraz otyłością kliniczną od wielu lat stale rośnie. W Europie zarejestrowano sibutraminę w roku 1999 – przez kilka lat, do czasu, kiedy została wycofana z aptek, lek ten pomógł pozbyć się nadwagi i otyłości bardzo wielu pacjentom, u których żadne wcześniejsze kuracje nie przyniosły oczekiwanych efektów.

Może Cię zainteresować: Gdzie kupić leki na receptę bez recepty?

Sibutramina działanie

Oprócz hamowania głodu i ograniczenia łaknienia, podczas stosowania sibutraminy następuje także nasilenie poposiłkowego uczucia sytości, przyśpieszenie przemiany materii i zwiększenie termogenezy poposiłkowej, dzięki czemu możliwa jest szybsza redukcja trudnego do spalenia i szczególnie niebezpiecznego dla zdrowia tłuszczu trzewnego. Ponadto, sibutramina zmniejsza ryzyko wystąpienia efektu jo-jo oraz pomaga w ustabilizowaniu poziomu cholesterolu i cukru we krwi.

Niestety chlorowodorek sibutraminy nie jest obojętny dla naszego zdrowia. Z tego względu właśnie został wycofany z rynku i od 2010 roku nie jest już dostępny w aptekach i przepisywany na receptę. Głównym zagrożeniem, które wiązało się ze stosowaniem sibutraminy było zwiększenie ryzyka zawału serca, udaru mózgu oraz niebezpiecznego dla zdrowia wzrostu ciśnienia tętniczego krwi.

Sibutramina efekty

Tabletki z sibutraminą pozwalają szybko schudnąć, jednak nie są pozbawione działań ubocznych. Stosowane pod kontrolą lekarza były skutecznym sposobem na pozbycie się zagrażającej zdrowiu i życiu oraz utrudniającej normalne funkcjonowanie nadwagi i otyłości. Efektem stosowania sibutraminy jest przede wszystkim brak apetytu i szybkie uczucie sytości po spożyciu nawet niewielkiego posiłku.

Lek ten wymaga stosowania odpowiednio dobranej diety i zwiększenia aktywności fizycznej, inaczej jego działanie nie będzie efektywne.

Z losowo wybranej kategorii: Niebezpieczne tabletki na odchudzanie

Sibutramina 20 – jakie leki zawierają w swoim składzie sibutraminę?

Sibutramina 20 dostępna jest pod postacią leków i suplementów diety. Najbardziej znana jest Meridia z Czech, Reduce 15, Lindaxa i Zelixa. Na rynku dostępne są także suplementy z dodatkiem sibutraminy np. Meizitang i inne chińskie specyfiki na nadwagę.

Gdzie kupić sibutraminę?

Jedynym sposobem na zakup sibutraminy jest tzw. czarny rynek. Leki z sibutraminą dostępne są w Internecie i pochodzą z krajów, które do tej pory stosują ten lek w leczeniu otyłości.