Sanorex działanie i opinie. Sanorex to lek stosowany w leczeniu otyłości (o otyłości możemy mówić, jeśli BMI przekracza 30). Nazwa zamienna tego preparatu to mazindolSanorex jest aminą sympatykomimetyczną, podobną do amfetaminy. Jest również znany jako lek „anorektyczny” lub „anoreksjański”. Preparat ten stymuluje centralny układ nerwowy, przez co zwiększa tętno i ciśnienie krwi oraz zmniejsza apetytSanorex jest stosowany jako krótkoterminowe uzupełnienie diety i ćwiczeń fizycznych w leczeniu nadwagi.

Sposób przyjmowania, dawkowanie

Tabletki na odchudzanie Mazindol zostały wprowadzone na rynek leków w 1960 roku. W Polsce Mazindol był dostępny od 1969 roku, został wycofany ze sprzedaży w roku 2000. Wskazane w ulotce dawkowanie wynosi od 1 do 3 tabletek dziennie. Każdą dawkę należy popić pełną szklanką wody, najlepiej tuż przed posiłkiem. W innych krajach lek znany był pod nazwami Teronac czy też Dimagrir, Afilan.

Może cię zainteresować: DNP odchudzanie

Jak działa Sanorex?

Działanie tabletek Sanorex polega na zmniejszaniu apetytu, ograniczaniu uczucia głodu. Środek ten zwiększa również ciśnienie krwi oraz tętno, więc powinien być głównie jako krótkoterminowe uzupełnienie diety i ćwiczeń w leczeniu nadwagi.

Losowo wybrany temat: Czeska apteka internetowa adipex / Czy adipex i meridia uzależnia ?

Należy pamiętać, że inne przyjmowane przez nas leki mogą wchodzić w interakcje z preparatem Sanorex. Przed przyjęciem jakichkolwiek leków na receptę lub bez recepty należy skonsultować się z lekarzem i farmaceutą.

Przeciwwskazania

– Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku
– Ciąża i okres laktacji
– Skłonność do nadużywania leków
– Jaskra
– Nadciśnienie tętnicze
– Choroba niedokrwienna serca
– Zaburzenia rytmu serca
– Przerost gruczołu krokowego
– Wiek poniżej 12 roku życia
– Przyjmowanie antydepresantów z grupy inhibitorów MAO
– Przyjmowanie leków nasennych

Silny środek hamujący łaknienie

Możliwe skutki uboczne

– Suchości w jamie ustnej
– Kołatanie serca
– Impotencja
– Zaburzenia libido
– Pobudzenie
– Bezsenność
– Bóle i zawroty głowy
Zaparcia
– Zaburzenia w oddawaniu moczu
– Skórne odczyny uczuleniowe
– Podwyższone ciśnienie tętnicze

Z innej kategorii: Trudności w zasypianiu przyczyny

Sanorex opinie

Opinie na temat tego preparatu są podzielone. Jego stosowanie z całą pewnością będzie pomocne dla osób w wysokim stadium otyłości, jednak tylko jako pomoc krótkoterminowa, pewne wsparcie dla diety. Wtedy tabletki Sanorex będą korzystnym według niektórych wyborem. Warto jednak pamiętać o skutkach ubocznych preparatu i zachować ostrożność w jego używaniu.