Resweratrol to preparat, który zdobył sławę po badaniach francuskiego naukowca, który dowiódł prozdrowotnych właściwości czerwonego wina, dawkowanego w niewielkich ilościach. Okazało się, że czynnikiem poprawiającym zdrowie, był nie sam trunek, lecz zawarty w nim resweratrol. Ta wiedza pozwoliła na wykreowanie zupełnie nowego suplementu diety zawierającego wyciąg z korzenia polygonum cuspidatum, czyli rdestowca japońskiego. Dzięki temu, że na rynku dostępne są tabletki zawierające resweratrol, możliwe jest korzystanie z prozdrowotnych właściwości wina, przy ominięciu niepożądanych skutków ubocznych. Dziś można nabyć resweratrol w dużym stężeniu zamknięty w kapsułkach. Ten preparat cieszy się popularnością na całym świecie, dzięki swojemu skutecznemu działaniu.

Preparat, który pomaga w walce z chorobami neurodegeneracyjnymi

Resweratrol usprawnia procesy zachodzące w układzie nerwowym. Poprawia koncentrację oraz chroni przed demencją i poważnymi chorobami neurologicznymi, do których możemy zaliczyć chorobę Alzheimera i Parkinsona. W dodatku wykazano, że chroni on tkanki mózgu oraz działa przeciwzapalnie. Tabletki z resweratrolem są więc odpowiednią suplementacją dla osób w podeszłym wieku. Wchłanianie tej substancji odbywa się w jelicie cienkim. Resweratrol wpływa na elastyczność aorty i spowolnienie rozwoju zaćmy.

Produkty pochodzenia naturalnego, w których możemy znaleźć resweratrol:

  • skórka czerwonego winogrona,
  • jagody acai,
  • orzechy arachidowe,
  • żurawina,
  • kakao,
  • morwa,
  • pomidory winogronowe,
  • rdestowiec ostrokończysty,
  • czarna porzeczka,
  • orzeszki ziemne,

Resweratrol – tabletki młodości

Wykazano, że ten niezwykły preparat, jakim jest resweratrol przyczynia się do wspomożenia pracy serca oraz zmniejsza ryzyko powstawania stanów zapalnych. Tabletki, które zawierają resweratrol pomagają zneutralizować skutki palenia tytoniu i nie zróżnicowanej diety, a także regulować poziom złego cholesterolu. Dzięki tym właściwościom spada ryzyko wystąpienia miażdżycy i udaru mózgu. Preparat ten rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu wspomaga układ sercowo- naczyniowy. Ponadto, resweratrol poprawia krążenie, w znacznym stopniu przyczyniając się do leczenia chorób wieńcowych. Resweratrol odpowiednio dawkowany przyspiesza i usprawnia metabolizm tłuszczów i cukrów. Jak wykazały badania naukowe, resweratrol to doskonałe remedium na choroby cywilizacyjne. Doskonale radzi sobie na przykład z cukrzycą typu II. Preparat ten uwrażliwia komórki na insulinę, dzięki temu procesowi w znacznym stopniu obniżony zostaje poziom insuliny glikowanej.

Czy możemy wpływać na długowieczność?

Chorobą naszych czasów jest choroba nowotworowa. Tabletki zawierające resweratrol, to doskonała suplementacja dla osób, u których pojawiają się genetyczne tendencje do powstawania nowotworów. W dodatku, stosowany zapobiegawczo resweratrol zmniejsza ryzyko rozwoju komórek nowotworowych, a także pomaga w walce z już istniejącymi. Preparat ten jest również suplementem wspomagającym wychodzenie z otyłości. Zaobserwowano zwiększenie szybkości przemiany materii u osób stosujących resweratrol. Ten niezwykły preparat w połączeniu ze zdrową, zbilansowaną dietą oraz odpowiednio dobraną aktywnością fizyczną, nie tylko przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej, ale przyczyni się w sposób znaczny do poprawy ogólnej kondycji organizmu.