Wypadanie włosów czyli problem łysienia to dla wielu osób dotkliwe doświadczenie. Szczególnie wtedy, kiedy stanie się to zdecydowanie za wcześnie. Choć uważa się, że utrata włosów jest szczególną bolączką w przypadku kobiet, to statystyki wskazują, że to więcej mężczyzn ma z tym problem. Jeżeli chodzi o łysienie to około 70% mężczyzn ma ten sam problem. W statystykach widnieje natomiast zaledwie 40% kobiet.

Dlaczego popularne jest pomaganie sobie medycyną estetyczną w zakresie przeszczepu włosów? Przede wszystkim dlatego, że taka szybka utrata włosów może wpływać na wizerunek człowieka, a co za tym idzie obniżyć jego samoocenę oraz pewność siebie, a finalnie także codzienne samopoczucie.

Zabieg przeszczepu włosów – jakie są wskazania do zabiegu?

Na rynku dostępnych jest cała masa preparatów oraz zabiegów mających na celu pobudzenie cebulek włosowych do wzrostu. Jedyna metoda to zweryfikowana przeszczep włosów. Dlatego osoby, które od dłuższego czasu zmagają się z problemem powinny zastanowić się nad tą metodą. Istnieją przypadki, które mają szczególne wskazanie do przeszczepu i są to: łysienie androgenowe, łysienie bliznowaciejące, łysienie pourazowe, łysienie w wyniku oparzenia. Zabieg wykonywany jest także w przypadku kiedy w miejscy włosów występują blizny, a także kiedy ubytek owłosienia ma miejsce na brwiach, wąsach czy brodzie.

Sam zabieg polega na przeszczepieniu około 2500 jednostek za jednym razem. Oznacza to, że w wybrane miejsce trafia około 6000 włosów. Zaraz po zabiegu są one bardzo delikatne, dlatego konieczne jest przeprowadzenie rekonwalescencji, która będzie polegała na ich delikatnym traktowaniu. Po okresie ochronnym będzie można z nimi postępować dokładnie tak samo jak z resztą owłosienia.

Jak przygotować się do przeszczepu włosów?

Należy pamiętać, że przeszczep włosów to zabieg chirurgiczny, wymaga więc odpowiedniego przygotowania. Zachowując wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa będziesz mieć pewność, że cały proces przebiegnie bez zakłóceń.

Jako, że jest to zabieg chirurgiczny, to przed jego przeprowadzeniem konieczne jest wykonanie podstawowych badań kontrolnych takich jak np. morfologia krwi czy wskaźnik krzepnięcia, a także stężenie glukozy oraz badanie w kierunku podstawowych chorób zakaźnych takich jak HBS czy HCV oraz HIV.

Jednym ze wskazań często powtarzanym przez lekarzy jest także zaprzestanie picia alkoholu na kilka dni przed zabiegiem oraz odstawienie leków przeciwzapalnych. Poleca się także odstawienie aspiryny oraz leków przeciwkrzepliwych.

Ważne jest także przygotowanie samego miejsca przeszczepu, czyli włosów rosnących obok. Jeżeli chodzi o skórę głowy to należy w dniu zabiegu umyć pozostałe włosy szamponem. Nie poleca się stosowania tego dnia odżywek czy kosmetyków takich jak żele do włosów.

Sam zabieg jest dość wymagający, a przez to trwa długo. Pacjent powinien więc posiadać luźne, wygodne ubrania, najlepiej takie, których nie zakłada się przez głowę. To umożliwi ich późniejsze zdjęcie bez dodatkowego podrażniania skóry.

Wszystkie te szczegóły z pewnością zostaną podane na spotkaniu konsultacyjnym. To czas, w którym zostanie omówiona cała procedura oraz zostaną ustalone miejsca z których zostanie pobrany materiał, a w które dokładnie miejsce zostanie on przeszczepiony.

Konieczne jest, aby w dniu zabiegu miejsce, z którego pobierane są mieszki włosowe zostało ogolone do wysokości około 1 milimetra. Przeszczepy włosów wymagają tego.

Sam zabieg nie jest bolesny, gdyż wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu pacjent znosi to komfortowo. Po zakończeniu zabiegu oba obszary, zarówno dawczy jak i biorczy, zostaną zabezpieczone za pomocą opatrunku. Zostanie on zdjęty po pewnym czasie. Nie jest wymagane dodatkowe zabezpieczenie po przeszczepie włosów.

Przeszczep włosów metodą fue – przeszczep włosów Turcja

Transplantacja włosów czyli ich przeszczep to jedyna znana i naprawdę skuteczna metoda leczenia łysienia. Niezależnie od jego przyczyny efekt jest zawsze taki sam – brak włosów. Często doskwiera to osobom, które dbają o swój wizerunek lub pełnią reprezentatywne funkcje, w których wizerunek jest ich wizytówką. Liczba zabiegów przeszczepu włosów na całym świecie jest ogromna i co roku rośnie. Rosnące zainteresowanie z pewnością po części wynika z nowoczesnych metod, które obecnie są stosowane. Wiodącą jest metoda FUE, która pozwala na przeszczep włosów bez użycia skalpela, a co za tym idzie kończy się bez szwów. Coraz więcej osób dzięki temu ma mniejsze wątpliwości co do zabiegu transplantacji włosów, a po zapoznaniu się z tematem podejmuje decyzję o zabiegu przeszczepu włosów.

W dziedzinie przeszczepu włosów metoda FUE to prawdziwy mercedes. Sama metoda polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych za pomocą specjalnego urządzenia. Urządzenie jest delikatne i nie ma nic wspólnego z poprzednio uznawanym przeszczepem włosów, który polegał na wycięciu fragmentu włosów. Przeszczep włosów w Turcji to popularna metoda. Przeczytaj więcej na: przeszczep włosów Turcja.