Z czym Ci się kojarzą lody? Najczęściej z czymś tłustym, kalorycznym, bo zamiast sorbetów sięgamy po lody. Już same lody, bez żadnych dodatków, to sama tłusta śmietana, taki ”deser” może nas kosztować dodatkowe aż 172 kcal!

Lody są bardzo kaloryczne. W zależności od producenta, czy są w gałce czy włoskie. To oprócz majonezu, najbardziej kaloryczny dodatek. Jak zrobić takie lody? Nie trzeba do tego, żadnego skomplikowanego urządzenia, wystarczy mikser.

Losowo wybrany temat: Jak usunąć cellulit z ud?

Lody malinowe

Składniki: 2 puszki mleka kokosowego, 2 szklanki malin,2 łyżki syropu z agawy ( lub klonowego), łyżeczka ekstraktu waniliowego

Sposób przygotowania: Wszystkie składniki łączymy ze sobą i miksujemy na gładko.Tak zmiksowaną mieszankę lejemy do maszyny lodowej lub do pojemnika i zamrażamy na 10 minut.

Przepis na domowe lody truskawowe – czekoladowe

Składniki: puszka mleka kokosowego, szklanka mleka migdałowego, 1/2 skrobii kukurydzianej,3/4 kakao,ekstrakt waniliowy, 2 garście orzechów pekan,1/4 syropu z agawy

Lody domowe bez maszynki 

Sposób przygotowania: Do miski wsypać wszystkie składniki, następnie zmiksować na gładko.Wszystko wlać do maszyny do produkcji lodów lub do pojemnika i zamrozić. Podprażyć orzechy. Podprażone orzechy wymieszać i dodać do przygotowanej mieszanki. Na 10 minut wyjąć z zamrażalnika i podawać.

Lody waniliowe

Składniki: 2 szklanki serka, 1/2 szklanki domowego jogurtu i tyle samo ekstraktu waniliowego,1/4 miodu i 4 łyżeczki maku

Sposób przygotowania: Wszystkie składniki połączyć ze sobą, następnie zmiksować na gładko. Tak przygotowaną mieszankę wlać do pojemnika/ wlać do maszyny do lodów i zamrozić.

Korzyści z własnej produkcji lodów:

  • zamiast śmietanki masz jogurt
  • całkowicie rezygnujesz ze śmietanki
  • rezygnujesz z dosładzania
  • możliwość dodania zbóż, co jest źródłem błonnika

A przepis na dietetyczny majonez, znajdziesz tu: Majonez na diecie