Z frezarką do paznokci można znacznie poprawić poziom wykonywanego manicure – wszystkie skórki są idealnie odsunięte, paznokcie wypolerowane, po nierównościach nie ma śladu. Sprzęt wykorzystasz nie tylko w salonie, ale również w domu. Przekonaj się, że frezarka powinna towarzyszyć Ci podczas każdej stylizacji paznokci – nieważne czy domowej czy w salonie.

Do czego służy frezarka do paznokci?

Frezarka do paznokci może mieć naprawdę szerokie zastosowanie. Jest to zależne przede wszystkim od tego, czego potrzebujesz w danym momencie. 

  • Doskonale sprawdzi się podczas zdejmowania manicure. Działa szybko, precyzyjnie i niezawodnie. 
  • Jest również nieoceniona podczas pracy ze skórkami – dzięki niej paznokcie będą wyglądały wręcz idealnie. Frez delikatnie, bezboleśnie i skutecznie je odsuwa, sprawiając, że płytka jest większa, a co za tym idzie, estetyczniej wygląda.
  • Sprzęt sprawdzi się także podczas zabiegu pedicure – nie tylko pomoże w dwóch powyżej wymienionych czynnościach, ale także wygładzi skórę stóp.

Cechy frezarek – wybierz model dopasowany do Ciebie

Istnieją różne modele frezarek – zanim więcej podejmiesz decyzję o zakupie, przeanalizuj swoje potrzeby. Dzięki temu będziesz wiedziała, jakie urządzenie najlepiej sprawdzi się u Ciebie. Na co warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji?

  • Frezarka mobilna czy stacjonarna – możesz kupić model, który będzie przeznaczony do pracy w wielu miejscach. Ma zazwyczaj mniejsze rozmiary i moc, ale jest lekki, łatwo go przenosić czy schować do kuferka z innymi przyborami potrzebnymi do manicure. Urządzenie stacjonarne również możesz zabrać ze sobą, ale potrzebujesz wygospodarować dla niego więcej miejsca. 
  • Moc – frezarki mobilne mają moc sięgającą około 30 W, natomiast modele klasyczne – 65 czy 68 W. 
  • Dodatkowe funkcje – modele klasyczne posiadają np. pokrętła do regulowania obrotów, dają także możliwość zmiany kierunku obrotu freza, co wpływa na komfort pracy. Głowica tego typu urządzeń jest ergonomiczna, przez co odciąża nadgarstek, nie powodując bólu po kilku wizytach. Frezarki mobilne mogą mieć np. wbudowane światło LED, dzięki czemu punktowo, ale wyraźnie oświetlają paznokieć, co może być pomocne podczas opracowywania skórek. 
  • Kształt, wygląd – Wiele frezarek posiada także opływowy kształt, co sprawia, że nie przesuwają się podczas pracy, tłumią drgania, nie odczujesz  

Gdzie można kupić frezarkę do manicure i pedicure?

Frezarki do paznokci można dostać w sklepach z akcesoriami do manicure i pedicure. Jest to możliwe zarówno stacjonarnie, jak i internetowo. Gdzie najlepiej jest szukać takiego sprzętu?

W profesjonalnych sklepach, które zajmują się sprzedażą produktów do salonów kosmetycznych, jak i do wykorzystania w domu. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wybrana przez Ciebie frezarka będzie służyła Ci przez długi czas.

Czy frez niszczy płytkę paznokcia?

Przed zakupem frezarki do paznokci często pojawia się pytanie o to, czy frez niszczy płytkę. Rzeczywiście, takie obawy są uzasadnione, szczególnie u osób początkujących. Śpieszymy z odpowiedzią – wszystkie narzędzia są bezpieczne dla paznokci pod warunkiem, że są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i z dbałością o technikę.

Co to oznacza?

  • Zdejmując lakier hybrydowy z paznokci, warto pozostawić cienką warstwę bazy. Dzięki temu płytka będzie cały czas zabezpieczona, a Ty jej nie uszkodzisz, nawet przez przypadek. 
  • Jeśli baza jest przeźroczysta, trudno ją dostrzec – wybieraj więc bazy w mlecznych czy beżowych odcieniach, które będą się odznaczać od naturalnej płytki. 
  • Pamiętaj również o tym, że frez musi być w ruchu. Nie trzymaj go w jednym miejscu zbyt długo.

Jeżeli nie masz pewności, jak mocno należy przyłożyć frez do paznokcia czy skórek, żeby uzyskać odpowiedni efekt, poćwicz na rękach przeznaczonych do treningu. Dzięki temu podczas pracy z dłońmi swoimi czy klientki będziesz mieć pewność, że wszystko zrobisz tak jak należy. 

Z jakich produktów warto korzystać podczas domowego manicure?

Wykonując manicure w domu, korzystaj z produktów, które są do tego przeznaczone. Jeżeli zależy Ci na robieniu hybryd, zadbaj o odpowiednią bazę i top, które zabezpieczą płytkę. Zwiększą również trwałość wykonanej już stylizacji. Ponadto warto zaopatrzyć się w klasyczną lub mini wersję frezarki – dzięki niej wniesiesz swoje stylizacje na kolejny, wyższy poziom.