Jak zakładać prezerwatywy? Czy cienkie prezerwatywy są skuteczne? Jak wybrać swój rozmiar prezerwatyw? Odpowiadamy na wszystkie pytania!

Prezerwatywy są elementem życia erotycznego znanym każdemu. Bez względu na to, jaka jest Twoja wiedza i podejście do nich, będą takie momenty w życiu, kiedy prezerwatywa będzie Twoim must have. Przychodzimy z pomocą, by intymność z prezerwatywami była możliwie jak najlepsza. Oto nasz krótki poradnik: Prezerwatywy, wszystko, co musisz wiedzieć!

Prezerwatywy, czy są skuteczne?

Chociaż nowoczesność naszego świata może przerażać, jak dotąd tylko prezerwatywy są najskuteczniejszym środkiem antykoncepcyjnym i barierą dla chorób wenerycznych. Czy naprawdę są skuteczne? Zdecydowanie tak. Skuteczność prezerwatyw jest bliska 100%, chociaż zdarza się, że prezerwatywa zawodzi. Co ciekawe, nie jest to spowodowane samą budową prezerwatyw, a błędami w ich użytkowaniu.

  • Uszkadzanie kondomów przy zakładaniu zmniejsza lub całkiem likwiduje ich skuteczność.
  • Za mała lub za duża prezerwatywa może być mniej skuteczna.
  • Korzystanie z przeterminowanych kondomów może spowodować kompletny brak ochrony podczas seksu.

Skoro wydajemy pieniądze na prezerwatywy, warto nie popełniać błędów przy aplikacji, bo to sprowadza na nas nie tylko stratę pieniędzy, ale również ryzyko zachorowania na infekcję płciową oraz nieplanowaną ciążę.

Prezerwatywy cienkie i prezerwatywy nielateksowe, czy chronią przed ciążą i chorobami?

Zanim przejdziemy do praktycznych instrukcji, odpowiedzmy sobie na pytanie, czy cienkie prezerwatywy, zwane również ultracienkimi oraz prezerwatywy nielateksowe, są tak samo skuteczne, jak kondomy lateksowe? Czy chronią przed ciążą i chorobami? Zapamiętajcie, że: Każda prezerwatywa MUSI spełniać surowe warunki skuteczności, ponieważ inaczej nie zostanie dopuszczona do sprzedaży. Nawet najcieńsze prezerwatywy są równie skuteczne, jak prezerwatywy extra grube. Będą prawdopodobnie po prostu trochę droższe.

Prezerwatywa dla kobiet, czy warto?

Panowie nie pałają szczególną sympatią do prezerwatyw, natomiast świadoma kobieta zawsze może być przygotowana na taką ewentualność i sama założyć odpowiednie zabezpieczenie. Prezerwatywa dla kobiet działa tak samo, jak gumki dla mężczyzn, tylko charakterystyczny krążek wystaje na zewnątrz pochwy. Umożliwia to wygodne zdjęcie prezerwatywy po stosunku. Zakładanie jej jest trochę trudniejsze, ale z pewnością poradzi z tym sobie każda dziewczyna. Czy warto? Zdecydowanie tak, zwłaszcza że te prezerwatywy nie są drogie, a naprawdę mogą ochronić kobiety przed negatywnymi skutkami współżycia.

Jak poprawnie zakładać prezerwatywy?

Przechodzimy do tematu, który jest powodem wielu dyskusji. Niby w zakładaniu prezerwatyw nie ma wielkiej filozofii, ale ostatecznie, jak zrobić to poprawnie?

  • Nie rozrywaj opakowania z hollywoodzką agresją. Znajdź spokojnie zaznaczoną partię opakowania i oderwij ją, by nie uszkodzić prezerwatywy w środku.
  • Nakładaj prezerwatywę bez użycia paznokci. Ostre krawędzie z łatwością przebiją kondom, a ostry paznokieć działa jak nóż.
  • Za mała prezerwatywa może pęknąć, za duża może zsunąć się w kulminacyjnym momencie. Rozmiar prezerwatyw ma znaczenie.

Wystarczy więc przyłożyć prezerwatywę do czubka prącia i delikatnie rozwinąć gumkę ku dołowi, do samej podstawy penisa, by mieć pewność, że lateks nie będzie się zsuwał.

Jak dobrać rozmiar prezerwatyw?

Jeśli chcesz kupić idealnie dopasowane prezerwatywy, musisz znać rozmiar swojego przyrodzenia. W tym celu przyda się poprawne zmierzenie własnego obwodu. Długość, kochani, ma tu mniejsze znaczenie, ponieważ prezerwatywy z reguły sięgają 19 cm, co przeciętnie wystarczy. Panowie z większym rozmiarem po prostu sięgają po prezerwatywy powiększone XL. Aby zmierzyć swój penis, należy:

  • Sprawić sobie miarkę typu centymetr krawiecki.
  • Profesjonalnie należy zmierzyć penisa w 3 miejscach i wyliczyć z tego średnią. Natomiast w praktyce nie jest to aż tak konieczne. Zmierz po prostu penisa w najgrubszym miejscu, we wzwodzie, BEZ ZAOKRĄGLANIA wyniku.
  • Prezerwatywy bardzo często podają średnicę otworu. Swoją średnicę można wyliczyć za pomocą kalkulatora online.
  • W kalkulatorze wpisujesz obwód penisa i otrzymujesz średnicę, która często będzie mniejsza niż ta na prezerwatywach.

Jeśli Twoja średnica lub obwód penisa są dużo mniejsze niż prezerwatywy uniwersalne, poszukaj czegoś lepiej dopasowanego. I penis będzie miał wygodniej i będzie wyglądał lepiej. A jeśli wynik jest niemal równy lub większy od średnicy z opakowania prezerwatyw, spokojnie możesz sięgnąć po nieco większe prezerwatywy.

Prezerwatywy przedłużające stosunek, czy działają?

Długi seks to marzenie każdej pary, ale brak treningu sprawia, że mężczyźni często kończą szybciej, niż ich ukochane. Prezerwatywy przedłużające stosunek wydają się świetnym rozwiązaniem. Czy działają? Oczywiście. Takie prezerwatywy są nasączane benzokainą, czyli środkiem znieczulającym. To bezpieczne i nieszkodliwe. Podczas seksu czujesz nieco mniej i to opóźnia wytrysk. Warto tego spróbować, ale nie wolno traktować prezerwatyw opóźniających wytrysk jako remedium na problemy z prostatą!

Kwestie takie, jak prążkowania na prezerwatywach, zapach, kolor etc. są kwestiami kosmetycznymi, które nie wpływają na skuteczność prezerwatyw, a jedynie zmieniają trochę wrażenia. Możesz stosować je bezpiecznie, zgodnie ze swoimi wymaganiami.