Ślub i wesele są wydarzeniami, które budzą u każdego wiele emocji. Nie bez powodu nazywa się ten dzień jednym z najważniejszych w naszym życiu. Jeśli jesteście przed lub w trakcie organizacji tego pięknego wydarzenia, to na pewno szukacie wielu porad ślubnych oraz inspiracji. Poniżej znajdziecie garść wskazówek, które mogą Wam się przydać.

Dobra organizacja to podstawa

Ślub i wesele wymagają bardzo wielu przygotowań. W gąszczu tych ważnych spraw do załatwienia może się pogubić nawet najbardziej zorganizowana osoba. Podstawą jest więc dobra organizacja. Warto do tego wykorzystać specjalne planery ślubne, które kupicie np. w Empiku. Taki kalendarz ma wyszczególnione specjalne rubryki oraz przypomnienia, dzięki którym nie zapomnicie o niczym ważnym i zapiszecie wszystkie pomysły i inspiracje w jednym miejscu. Dla osób, które nie przepadają za tradycyjnymi kalendarzami, dobrą opcją będzie planer w formie aplikacji na telefon np. aplikacja plan weselny.

Nie zostawiajcie rzeczy na ostatnią chwilę

Tydzień przed ślubem bywa zwariowany i pełen nieprzewidzianych sytuacji, ale jeśli uda Wam się zadbać o wszystko odpowiednio wcześnie i postępować zgodnie z planem, to może niespodzianek będzie mniej. Ostatnie kilka dni przed ślubem warto przeznaczyć na wyciszenie się, zrelaksowanie i zabiegi upiększające, a nie na martwienie się o niezałatwione wcześniej sprawy.

Zobacz też: Feromony ranking

Zadbajcie o wygodne buty

Każdy element stroju Państwa Młodych powinien być przemyślany i wybrany w zgodzie z własnym gustem, a przede wszystkim wygodny. Wesele to intensywny dzień i bardzo dużo tańców, a co za tym idzie – zadbajcie o maksymalnie komfortowe buty na ten dzień. Warto wybrać dobry rozmiar, krój i materiał obuwia. Można zamówić na tę okazję buty szyte na miarę, co jest wspaniałym rozwiązaniem. Wasze nogi Wam za to podziękują.

Zaskoczcie swoich gości

Warto już wcześniej pomyśleć o wszystkich atrakcjach, które zaskoczą Waszych gości. Warto w tym dniu pokazać swojej rodzinie i znajomym coś wyjątkowego np. wcześniej nakręcony film o Waszym związku czy zdjęcia z dzieciństwa. Dobrym pomysłem na zaskoczenie gości są też wymyślone przez Was zabawy, które będą się wyróżniać i przy okazji zintegrują towarzystwo. Takie własne inicjatywy nie wymagają zbyt dużego nakładu finansowego, a jedynie odrobiny kreatywności.

Z innej kategorii: Ranking środków wybielających zęby

Umiejcie postawić na swoim

Aby wesele było w pełni udane warto zorganizować je po swojemu. Oczywiście wymaga to też często pójścia na kompromis, ale to umiejętność, która z pewnością przyda Wam się w małżeństwie. Warto kierować się własnym stylem i gustem, nawet jeśli odbiega on od powszechnie uznanych schematów. Nie bójcie się iść pod prąd – jeśli marzy Wam się kameralny ślub zamiast wystawnego przyjęcia czy sukienka w innym kolorze niż biały, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na swoim. Nie porównujcie Waszego ślubu z innymi i pamiętajcie, że ten dzień ma być idealny przede wszystkim dla Was.