Wszystkie osoby, które rozpoczęły lub planują rozpocząć zrzucenie zbędnych kilogramów z pewnością zastanawiają się jakie są obecnie najbardziej polecane diety odchudzające.

Tak jak w każdej dziedzinie życia, również w dietetyce cały czas pojawiają się nowe trendy, które stają się popularne. Zapraszamy do zapoznania się z przeglądem najpopularniejszych i najmodniejszych diet odchudzających, które polecają liczni dietetycy i specjaliści od zdrowego żywienia.

Dieta dr Dąbrowskiej

W ostatnim czasie bardzo dużo słyszy się o tzw. „diecie Dąbrowskiej”. Na czym polega ta słynna dieta odchudzająca? Dąbrowska proponuje dietę w całości opartą na niektórych warzywach i owocach. Należy, na czas jej trwania, wykluczyć wszelkie inne produkty typu nabiał, pieczywo itd., a także napoje: kawę, herbatę, napoje gazowane i alkohol. Taka dieta trwa od kilku dni do kilku tygodni. Warto wcześniej zaczerpnąć opinii dietetyka, ponieważ to dość wymagająca dieta. Oprócz skutków w postaci szybkiej utraty zbędnych kilogramów ta dieta może pomóc osobom zmagającym się z różnymi schorzeniami przewlekłymi oraz słabą odpornością.

Zobacz też: Zupa fasolowa tradycyjna przepis

Dieta FODMAP

Dieta FODMAP została opracowana przez dietetyków i  naukowców dla pacjentów, którzy zmagają się z problemami związanymi z jelitami, trawieniem itd. Ta dieta opiera się na eliminacji niektórych produktów, które zawierają np. laktozę. Wskazane jest wykluczenie m.in. produktów mlecznych oraz tych zawierających gluten. Taka dieta może zapewnić nam, oprócz zmniejszenia lub wyeliminowania problemów trawiennych, zgubienie zbędnych kilogramów i zyskanie płaskiego brzucha.

Losowo wybrana kategoria : Czeski adipex retard 75 sprzedam Meridia 15 Zamiennik czy warto je stosować ?

Dieta DASH

Dieta DASH została stworzona przez amerykańskich dietetyków i może pomóc w obniżeniu szkodliwego cholesterolu oraz ciśnienia. Ale stosowanie diety DASH może pomóc też osobom, które chcą zacząć się zdrowo odżywiać i schudnąć. Dieta polega na eliminacji dużej zawartości soli w przyjmowanym pożywieniu. Wskazane są natomiast produkty pełnoziarniste, owoce, warzywa, chude mięso i ryby, orzechy i tzw. dobre tłuszcze.

Może Cię zainteresować: Sok z selera na odchudzanie

Fleksitarianizm

Dużo słyszeliśmy w ostatnim czasie o weganizmie, ale ostatnio popularny staje się fleksitarianizm. Polega on na odżywianiu się w sposób podobny do wegetarianizmu tzn, głównie opierać się na owocach, jajach, nabiale, warzywach, kaszach itd., ale okazjonalnym spożywaniu chudego mięsa i ryb. Taka dieta ogranicza tłuszcze i cholesterol, a zwiększa spożywanie błonnika oraz witamin, więc może być również jednym ze sposobów na dietę odchudzającą.