Każdej kobiecie na pewno zdarzyło się kiedyś pokruszyć puder, cień do powiek czy ulubiony róż. W takich chwilach zazwyczaj czujemy frustrację i wyrzucamy produkt, ponieważ nie dość, że jest niewygodny w dalszym stosowaniu, to jeszcze nie wygląda estetycznie.

Od dzisiaj nie musicie wyrzucać pokruszonego pudru do twarzy czy innego prasowanego kosmetyku, który niefortunnie upadł i się rozsypał. Istnieje kilka przydatnych trików, dzięki którym naprawisz swój kosmetyk i nadal będzie zdatny do użytku. Te triki nie wymagają szczególnych umiejętności i specjalistycznych produktów i każda z Was z pewnością wskrzesi swój pokruszony puder w kilka chwil w domowym zaciszu.

Zobacz też: Kosmetyki online

Poznaj prosty i szybki trik na uratowanie pokruszonego pudru

Czego będziesz potrzebować?

Aby uratować pokruszony puder lub inny sypki kosmetyk będziesz potrzebować ręcznika papierowego lub chusteczki higienicznej, paru kropli alkoholu (może to być wódka, spirytus salicylowy itd.) oraz jakiegoś przyrządu z płaskim zakończeniem (np. łyżeczki, pęsety, pilniczka itp.). Te trzy rzeczy pozwolą Ci szybko uratować Twój ulubiony kosmetyk przed wylądowaniem w koszu na śmieci, a Ty nadal będziesz mogła cieszyć się jego właściwościami.

Z innej kategorii: Jak uzyskać płaski brzuch?

Jak to wykonać?
Na początek musisz rozdrobnić wybranym przyrządem kosmetyk na jak najdrobniejszy pył. Następnie dodaj do pokruszonego pudru czy różu kilka kropel alkoholu (nie może to być zbyt duża ilość, 5-10 kropli w zupełności powinno wystarczyć). Po dodaniu alkoholu wymieszaj z nim kosmetyk (wytworzy się pewnego rodzaju „masa”, którą należy wymieszać), wygładź i wyrównaj produkt w pudełeczku. Potem przyłóż do produktu chusteczkę, wacik lub ręcznik papierowy i chwilę przytrzymaj, wyczyść opakowanie. Następnie zamknij pudełko z produktem i poczekaj kilka godzin na efekty. Możesz też włożyć produkt na kilka godzin do lodówki, co może przyspieszyć końcowy efekt. I to wszystko – możesz na nowo zacząć używać pokruszonego pudru czy kosmetyku.

Jak widać, przedstawiony sposób jest bardzo prosty i każdy może go wykonać w parę minut. Oczywiście na końcowy efekt trzeba poczekać kilka godzin, ale z pewnością warto. To doskonały przykład na to, że nie warto od razu wyrzucać produktu, wystarczy trochę czasu i możemy cieszyć się znowu pełnowymiarowym produktem do makijażu. Koniecznie wypróbuj ten sposób na Twój pokruszony puder do twarzy.